Holice - památník, muzeum Dr. Emila Holuba

Muzeum, Pardubicko
Památník Dr. Emila Holuba - Africké Muzeum je po rekonstrukci opět otevřeno. Do afrického života se v Muzeu Dr. Emila Holuba můžeme přenést každý den, mimo pondělí.

vstupné:

dospělí 40,-Kč, děti, studenti, důchodci a ZTP 20,- Kč, ZTP/P a děti do 3 let zdarma

návštěvní doba:
út - ne 9 - 12 a 13 - 17 hod

TIP Turistika.cz: Aktuální výlet do muzea s foto wink

Holice - památník Dr. Emila Holuba
Holice - památník Dr. Emila Holuba
lupa

Aktuální info o rekonstrukci: Předmětem realizace projektu je vytvořit živé muzeum, dle návrhu arch. Davida Vávry, který chce návštěvníkům nové expozice zprostředkovat osobní zážitek z afrických cest a co nejrealističtěji přiblížit široké veřejnosti výpravy Dr. Holuba za poznáním po africkém kontinentu. Město Holice chce svého nejslavnějšího rodáka představit jednak jako geniálního cestovatele, ale také jako člověka, kterého si za jeho odvážné výzkumné výpravy vážila celá Evropa. Jednou z dominant nové expozice bude funkční model Viktoriiných vodopádů a venkovní africká vesnice s audiovizuální projekcí. (zdroj www.holubovomuzeum.cz)Další informace

Hodnocení:
1345. místo
Poloha:
260 metrů nad mořem
Bylo zde:
16 turistů
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Vyhledání vlakového spojení
Odkud:
Kam: Holice
(vzdálenost od místa: 0.36 km)
Datum: Čas:

Diskuse k místu Holice - památník, muzeum Dr. Emila Holuba

zavřeno
06.09.2011 11:36

Jiří Chromý

Překvapilo mne, že nemáte uvedeno, že památník je v rekonstrukci. Škodí to.

A že bude přístupný až v roce 2012. 

S pozdravem J.CH.

Re: zavřeno
23.01.2012 05:07

díky za info, muzeí a památek jsou tisíce, bohužel většina z nich nijak nekomunikuje, není snadné to zjistit

Re: Re: zavřeno
25.01.2012 09:21

Mogul

Pokud budete chtít aspoň turistickou známku, stavte se v restauraci  U černého koně mezi náměstím a památníkem a u baru ji koupíte.

Přednášky, 2012
15.05.2012 10:26

V letošním roce si připomínáme hned několik kulatých výročí spojených s naším nejznámějším cestovatelem, Dr. Emilem Holubem. V Náprstkově muzeu jsme proto připravili celou řadu akcí, kterými chceme veřejnosti přiblížit život tohoto afrického cestovatele. V únoru až dubnu zde proběhla malá výstava o životě tohoto známého cestovatele, na kterou nyní navazuje přednáškový cyklus.

Cyklus přednášek se snaží přiblížit životní příběh cestovatele Holuba. Každá přednáška seznamuje s určitým údobím jeho života. Cyklus zahájila přednáška věnovaná Holubovu dětství a rodině. Návštěvníci se seznámili s prostředím, ve kterém Holub vyrůstal a se zázemím, které mu jeho rodina poskytovala. Navázala na ní přednáška přibližující období Holubových vysokoškolských studií, během nichž se Holub začal vyhraňovat jako vědec a dosáhl svých prvních úspěchů, ale také poznal svou velkou lásku Bertu Novákovou.

            Následovat bude dne 17. 5. přednáška o Holubově první cestě do Afriky. Termín přednášky jsme zvolili s ohledem na kulaté výročí. Holub se na svou první cestu vydal o den později, tedy 18. 5. přesně před 140. lety! Další přednáška (24. 5.) přiblíží Holubovu druhou cestu do Afriky, kterou podnikl společně se svou ženou. Její osud, ale i osudy jiných žen, které výrazně zasáhly do života Dr. Emila Holuba, budou tématem následující přednášky (31.5.).  Cyklus bude pokračovat líčením Holubova života po návratu z cest (7. 6.) a cyklus završí přednáška (14. 6.) věnovaná Holubově etnografické sbírce v NpM. S Holubovými sbírkami se setkáváme v muzeích po celé Evropě, sbírka v Náprstkově muzeu je druhou největší Holubovou kolekcí.

            Cyklus doplňují výtvarné dílny pro naše dětské návštěvníky, kteří se tak přijatelnou formou mohou seznámit s touto zajímavou osobností. První dílna již proběhla a děti si vyrobili cestovní garderóbu Dr. Emila Holuba a jeho ženy Rosy. Další výtvarná dílna pro děti se koná 26. 5., kdy si děti budou moci vyrobit plastický obrázek inspirovaný expozicí Holubovy výstavy. V sobotu 2. 6. se naučí vyrábět účes mašukulumbských bojovníků a tropickou helmu Dr. Holuba.

Kromě toho bude také Holubovi tematicky věnována muzejní noc v Náprstkově muzeu, která proběhne 9. 6., a bude určena především dětem.

PhDr. Martin Šámal

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Sledovat diskusi e-mailem
Váš email:
Sledování můžete kdykoliv zrušit jedním kliknutím.
Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace