Lyžařské areály v okolí Berchtesgadenu lákají na pestrý výběr sjezdovek

Články, Německo
(c) Berchtesgadener Land Tourismus GmbH
(c) Berchtesgadener Land Tourismus GmbH
lupa

Je to tak. Ať už jste začátečník, rekreační lyžař nebo vyhledáváte ty nejprudší sjezdy, hory v okolí Berchtesgadenu mají vše. Do kraje v jihovýchodním cípu sousedního Bavorska se z Prahy dostanete autem za zhruba čtyři a půl hodiny.

Na nejdelší sjezd a do hlubokého sněhu na Jenner

(c) Berchtesgadener Land Tourismus GmbH
(c) Berchtesgadener Land Tourismus GmbH
lupa

Když se člověk nechá vyvézt kabinkovou lanovkou na horu Jenner, otevře se mu úchvatný výhled na jezero Königssee obklopené alpskými vrcholy, jimž dominuje nejvyšší Watzmann. Zatímco začátečníci a rodiny s dětmi zamíří do ostatních čtyř lyžařských areálů Berchtesgadenska, na Jenneru se schází spíše pokročilejší lyžaři na několikahodinový carving. Ačkoli celková délka sjezdovek v tomto areálu činí pouhých 11 kilometrů, sedmikilometrový sjezd z vrcholu až do údolí patří k nejdelším ve východní části Alp. Své fanoušky si tedy jistě najde. A to i mezi těmi, kdo rádi jezdí i mimo upravené sjezdovky – je zde k tomu určených několik zabezpečených segmentů hlubokého sněhu.

Kam po lyžovačce

(c) Berchtesgadener Land Tourismus GmbH
(c) Berchtesgadener Land Tourismus GmbH
lupa

Po dni stráveném pohybem na čerstvém vzduchu přijde odpočinek vždy vhod. Vedle venkovní terasy u horní stanice lanovky a chaty Mitterkaseralm je horkým favoritem takzvaný Dr.-Hugo-Beck-Haus. Sem se lze dostat přejezdem nad prostřední stanicí lanovky. Útulný hostinec, terasa otočená směrem k odpolednímu slunci, legendární meruňkový štrůdl – to hovoří za vše. Kdo má rád rustikální horský styl, tomu se určitě bude zamlouvat i možnost ubytování. Každý čtvrtek je pak hostinec místem srazu skialpinistů.

Další lyžařské areály Berchtesgadenska

(c) Berchtesgadener Land Tourismus GmbH
(c) Berchtesgadener Land Tourismus GmbH
lupa

Na lyžaře čekají i další lyžařské areály. Například areál Götschen je vyhlášený jako všestranný rodinný skiareál, jehož devizou je také večerní osvětlení. V areálu Hochschwarzeck/Ramsau se zase lyžaři mohou těšit na nejkvalitněji upravené sjezdovky a panoramatický výhled. Rodiny s dětmi a začátečníky nadchne také areál Gutshof Obersalzberg. Nejvýše položeným areálem je pak Rossfeld, odkud se dá bez nutnosti vyzout lyže zavítat i do sousedního rakouského areálu Zinken. Celkem si návštěvníci Berchtesgadenska tedy mohou vybrat z 27 sjezdovek v nadmořské výšce do 1800 m.

Zimní sport pro všechny

(c) Berchtesgadener Land Tourismus GmbH
(c) Berchtesgadener Land Tourismus GmbH
lupa

V berchtesgadenských horách si přijdou na své také skialpinisté – ti se sem mohou vydat do nedotčené přírody na vlastní pěst i v rámci skupinových výprav. Začátkem března se pak bude v Berchtesgadenu konat Winter Outdoor Festival, v rámci nějž bude uspořádána i dvanáctihodinová výprava na sněžnicích. Návštěvníci si mohou zdejší zasněženou krajinu užít také na běžkách nebo na saních.

Ledové království

(c) Berchtesgadener Land Tourismus GmbH
(c) Berchtesgadener Land Tourismus GmbH
lupa

Kouzlo alpské zimy si plnými doušky vychutná i nelyžař na pěší túře. Zejména pak na té, která vede z Ramsau k jezeru Hintersee. Cesta vedoucí podél říčky Ramsauer Ache zavede zvídavé dobrodruhy až do propasti Marxenklamm, jíž zima promění v kouzelný svět fantastických skalních a ledových útvarů. Tento jedinečný geotop nese příznačný název „Zauberwald“, čili kouzelný les. Patří k nejkrásnějším v Bavorsku. A po ledovém dobrodružství zase hezky zpátky do vyhřáté hospůdky.

Krmení jelenů v národním parku a romantika na adventních trzích

(c) Berchtesgadener Land Tourismus GmbH
(c) Berchtesgadener Land Tourismus GmbH
lupa

Nezapomenutelným zážitkem pro celou rodinu se pak stává návštěva samotného národního parku Berchtesgaden. V údolí Klausbachtal mají návštěvníci možnost přihlížet krmení divokých jelenů a srnců. Padesátihlavé stádo je tu možné pozorovat z bezprostřední blízkosti. Romantiku zajistí projížďka saněmi taženými koňmi – ideální příležitost, jak si užívat pohled na zasněženou krajinu v pohodlí teploučké deky. Tady však romantika nekončí. Během adventu stojí za to navštívit jeden z mnoha kouzelných vánočních trhů, kde stále ještě vládne živá tradice.

Inzertní sdělení – Zima v Berchtesgadenu

Sníh, zábava a zimní sportování

 • 7 nocí se snídaní nebo 7 nocí ve dvoupokojovém apartmánu
 • 6-denní skipas do všech lyžařských areálů Berchtesgadenu

Cena od 275 € na osobu

Zimní zážitek – putování se sněžnicemi

 • 3 noci se snídaní
 • túra na sněžnicích s průvodcem
 • sněžnice a hole po celou dobu pobytu
 • pohoštění v pivovarském hostinci Bräustüberl Berchtesgaden
 • vstup do lázní Watzmann Therme (4 hodiny bez sauny)

Cena od 149 € na osobu

Horský advent v Berchtesgadenu

 • 2 noci s bavorskou snídaní
 • originální berchtesgadenský hrníček na svařené víno pro návštěvu adventních trhů
 • plavba lodí po jezeře Königssee do St. Bartholomä a zpět
 • vstup a prohlídka vánočně vyzdobeného královského zámku v Berchtesgadenu

Cena od 96 € na osobu

Více na www.berchtesgadener-land.com/en/foreign-languages/czech

Diskuse ke článku Lyžařské areály v okolí Berchtesgadenu lákají na pestrý výběr sjezdovek

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace