Zlatou stezkou na Huťskou horu.

Tipy na výlet, Šumava
Kam a jak jedeme?

Huťská hora
Huťská hora
lupa

Listopadové ráno na Horské Kvildě nás nevítalo zrovna přívětivě. Nu, vždyť jsme na jednom z nejchladnějších míst v zemi. Ale sluníčko postupně rozehřívalo stříbrnou jinovatku na již zežloutlých loukách, když jsme od hostince u Honesů vycházeli po zelené značce k jihu. Od pradávna tudy vedla Zlatá stezka a lze tvrdit, že některé úseky cesty nedoznaly změny po celá staletí. Louku vystřídal les a po chvíli se přiblížila i horská silnička. Vlevo od nás je mezi stromy sotva znatelný vrchol Břemena ( 1156 m.n.m.) a na stejné straně se po chvíli objevují louky. Přicházíme na rozcestí se žlutou a jsme v místech, kde stávala osada Zhůří. Bylo to několik domků a kaple. Po osadě zůstaly jen sporá torza domků. V době totality zde stála radarová stanice. Odtud již vidíme vrchol Huťské hory ( 1187 m.n. m.),na který po loukách vystupujeme.

Za čím jedeme?

Okolí Horské Kvildy
Okolí Horské Kvildy
lupa

Huťská hora patří mezi pár šumavských vrcholů, odkud výhledům nebrání les. Navíc z tohoto místa je vidě skoro celá Šumava. První zastavení je u vyhlídky, kde je deska se jmény hor, na které se díváme. Vidíme odtud jižní část od Trojmezné, oba Roklany, Poledník, ale i Ždánidla a mnoho dalších vrcholů pohoří. Pokud trochu popojdeme pod vyhlídku k SV uvidíme i Malý a Velký Ostrý. Mezi stromy za telekomunikační věží se objeví, severovýchodním směrem, Javorník. A nesmíme zapomenout na pohled do údolí nedaleké Vydry. Pokud se najde den s dobrou viditelností, tak je to nezapomenutelný zážitek. Na SV svahu je památník pádu letadla v roce 1937. Najdeme jej nedaleko cesty do Kašperských Hor při zelené značce. Do Horské Kvildy se vracíme stejnou cestou.

Jak a kde jsme se najedli a ubytovali?

Dobře se dá najíst v restauraci penzionu u Honesů, je zde samoobslužná jídelna. V penzionu je také možné se ubytovat.

Co se nám nejvíce líbilo a co naopak ne?

Šumava následkem skutečně diletantského vedení národního parku, především v posledních deseti letech, hodně utrpěla. Přesto se zde stále najdou místa, kde se tak trochu tají dech.

Ostatní informace

Vrchol Huťské hory
Vrchol Huťské hory
lupa

Do Horské Kvildy jezdí autobus. Pro ty, co přijedou autem, jsou zde připravena parkoviště. Celá cesta je dlouhá okolo 6 kilometrů a vše se najde na mapě KČT č. 65 Šumava – Povydří. Jde se většinou po rovině, mírné stoupání je jen na samotnou horu. Horská Kvilda je i východiskem mnoha zajímavých cest.Další informace

Hodnocení:
neumístěno
Náročnost:
rodina s dětmi
Délka:
vycházka (do 6 km)
Druh:
na hory
Byl zde::
1 turista
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Vyhledání vlakového spojení
Odkud:
Kam: Železná Ruda centrum
(vzdálenost od místa: 14.35 km)
Datum: Čas:

Diskuse k výletu Zlatou stezkou na Huťskou horu.

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace