Zimním Ždánickým lesem

Tipy na výlet, Brno a okolí
Kam a jak jedeme?

Obrázek v lesích
Obrázek v lesích
lupa

Vyrážíme od autobusu v Kobeřicích u Brna po modré turistické značce. Čeká nás cesta převážně listnatými lesy v nepříliš velkých nadmořských výškách - ale věřte, že i tady dokáže zima zalézt pod nehty, takže doporučuji teplé odění a něco teplého k pití.

Kaplička u Žarošic
Kaplička u Žarošic
lupa

Z Kobeřic sejdeme k prvnímu rozcestí, Na Horáčku, kde se kolem dvou rybníků nachází malá chatová oblast. Asi kilometr pokračujeme proti proudu potoka, který tyto dva rybníky napájí, poté nás čeká stoupání k rozcestí Těšanka.

Žarošický kostel
Žarošický kostel
lupa

Z něj pokračujeme po převážně asfaltových lesních cestách (kterých je ve Ždánickém lese poměrně velká řada) na rozcestí U Andělíčka. V ten moment za sebou máme již dvě třetiny cesty (10 kilometrů z celkových 15) a čeká nás klesání do údolí Klašovského potoka.

Od rozcestí Matějovec v horní části údolí dojdeme až do Žarošic, známého poutního místa a cíle naší cesty.

Za čím jedeme?

Ždánický les
Ždánický les
lupa

Jdeme hlavně do přírody - navíc v trochu náročnějších podmínkách, než je pro výlety obvyklé. Šli jsme tento výlet na konci prosince a byli jsme opravdu velmi rádi, když jsme v Žarošicích zasedli v hospodě do tepla.

Rozcestí Na Horáčku
Rozcestí Na Horáčku
lupa

Každopádně i v zimě stojí příroda Ždánického lesa za to - a můžu tento výlet vřele doporučit každému, kdo má rád v lese klid od ostatních turistů. Za celou dobu jsme (překvapivě ;o)) nepotkali ani živáčka.

Jak a kde jsme se najedli a ubytovali?

Najedli a napili jsme se v restauraci firmy Meliorace u autobusové zastávky v Žarošicích.

Co se nám nejvíce líbilo a co naopak ne?

V tomto případě se jedná spíš o osobní zážitky typu námraza na vlasech a podobně. Cestu jsme si užili, i když asfaltové cesty byly někdy ubíjející.

Ostatní informace

V Žarošicích se nachází Muzeum obce Žarošice, které by mělo být otevřené celoročně, čt-ne 9:00-12:00 a 12:30-17:00. Když jsme zde byli my, bohužel jsme muzeum otevřené nezastihli.Další informace

Hodnocení:
neumístěno
Náročnost:
pro zdatnější
Druh:
do přírody
Byl zde::
1 turista
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Vyhledání vlakového spojení
Odkud:
Kam: Nevojice
(vzdálenost od místa: 4.08 km)
Datum: Čas:

Diskuse k výletu Zimním Ždánickým lesem

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace