Zimní Slatiňanský okruh

Tipy na výlet, Chrudimsko - Hlinecko
Kam a jak jedeme?

Lednová romance
Lednová romance
lupa

Jedeme z Pardubic do Slatiňan. Auto je možné nechat u turistické chaty Monako. Je možné si zde zamknout kola a vydat se na okruh pěšky. Slatiňanský okruh má stejné místo výchozí i návratu. Po příjemném treku bude možné se posilnit dobrou baštou z bohaté nabídky restaurace Monaka.

Světlo na duši
Světlo na duši
lupa

Od restaurace se vydáme mírným kopečkem k turistickému rozcestníku u venkovní tělocvičny pro děti. Zvolíme zelenou trasu a vydáme se směr Chlum, zde si můžete prohlédnout trosky bývalé vyhlídkové věže. Pokračujeme dále po zelené a přijdeme k rybníku Perný. U rozcestníku se dáme doleva a pokračujeme k osadě Rabštejn. Tam musíme sejít po silnici nebo prošlapanou polní cestou do Rabštejnské Lhoty. U základní školy, kterou máme po levé straně, zahneme doprava a napojíme se na žlutou značku, směr rozhledna Bára. Po 1,5 km se ocitneme na známé křižovatce u rybníka. Volíme směr rozhledna, 3,5 km, stále po žluté. Když přijdeme k rozhledně, nezapomeneme na ni vylézt a kochat se rozhledy. Pozor však v zimních měsících bývají namrzlé dřevěné schůdky. V letních měsících zde mohou děti vyzkoušet lanové centrum nebo venkovní lezeckou, spíš boulderovou stěnu. Od rozhledny se vrátíme k rozcestníku a je tu několik variant, jak dorazit do cíle. Naše volba padla směr Kočičí hrádek. Opět ideální místo pro děti. Chci jen podotknout, že Pardubáci a lidé z dalekého okolí vědí určitě oč jde. Ale pro lidi z jiných koutů naší republiky, to bude velice lákavé místečko. Z hrádku není nijak složité se vrátit k chatě Monako. Les je doslova protkán turistickým značením. No a nezapomeňte na slíbenou sladkou odměnu nebo tu skvělou baštu. Doporučuji všem!

Za čím jedeme?

Tento výlet je relaxační, nenáročný, v klidné lokalitě.

Jak a kde jsme se najedli a ubytovali?

Restaurace Monako nabízí pestrý jídelníček, cestou je možné se občerstvit v Rabštejnské Lhotě, také u rozhledny Báry nebo se posilnit z vlastních zásob.

Co se nám nejvíce líbilo a co naopak ne?

Ten klid, ale podotýkám, že výlet byl uskutečněn 29.1.Smile

Ostatní informace

Nic se neplatí. V letních měsících akorát využití lanového centra v Podhůře u rozhledny Báry.Další informace

neumístěno
Náročnost:
rodina s dětmi, romantika
Délka:
celodenní výlet (15-20 km)
Druh:
do přírody
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Vyhledání vlakového spojení
Odkud:
Kam: Slatiňany
(vzdálenost od místa: 1.13 km)
Datum: Čas:

Diskuse k výletu Zimní Slatiňanský okruh

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace