Zastavení na zámku Nové Hrady

Tipy na výlet, Pardubicko
Kam a jak jedeme?

lupa

Cestou ze skalnatého světa Toulovcových maštalí jsme navštívili Zámek Nové Hrady,který je další zajímavou kulturní památkou Pardubického kraje.Toto sídlo je vystavěno v rokokovém slohu a najdeme ho nedaleko Vysokého Mýta. Už na dálku nás zaujme svou atraktivností.

Za čím jedeme?

lupa

Od roku 1997 jsou jeho součastní majitelé manželé Kučerovi.Poprvé byl zámek otevřen veřejnosti roku 2OO1.Můžeme si v něm prohlédnout expozici historického nábytku,která vznikla ve spolupráci s uměleckoprůmyslovým muzeem v Praze. Raritou, kterou spatříme jen přes provaz je jídelna,kuchynˇ,knihovna,jedna z koupelen...Naskytuje se tak příležitost spatřit obytné místnosti života na zámku.

Kolem zámku vidíme francouzskou zahradu se správními a hospodářskými budovami,zeleninovou zahradu,překvapením je labyrint.

lupa

Po prohlídce si můžeme spestřit výlet návštěvou labyrintu nedalekých Městských a Toulovcových maštalí-tedy skalnatého světa- kam vede řada značených turistických cest.Také pro milovníky cykloturistiky se v oblasti nachází řada značených cyklistických tras.

K tomuto zámku vede pískovcová rokoková křížová cesta lemovaná čtrnácti zastaveními od novohradskěho kostela a je to původní přístupová cesta.

lupa

K zajímavostem patří,že je na zámku instalována stálá expozice nábytkověho umění.Nalezneme zde také malé divadlo,otevřeno je i 1.české muzeum cyklistiky,lze navštívit i zámeckou stáj a farmu jelení a dančí zvěře.

Jak a kde jsme se najedli a ubytovali?

Možnost občerstvení je na předním nádvoří,kde si můžeme posedět v restauraci a malé kavárničce.

Co se nám nejvíce líbilo a co naopak ne?

Zámek i zámecká zahrada rozhodně stojí za podívanou.

Ostatní informace

Vstup do zámku a na jednotlivé výstavy je spoplatněn,za pobyt v zámeckém areálu se neplatí.Další informace

Hodnocení:
neumístěno
Náročnost:
rodina s dětmi, romantika
Délka:
vycházka (do 6 km)
Druh:
za kulturou, do přírody
Byli zde:
3 turisté
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Vyhledání vlakového spojení
Odkud:
Kam: Cerekvice nad Loučnou
(vzdálenost od místa: 7.41 km)
Datum: Čas:

Diskuse k výletu Zastavení na zámku Nové Hrady

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace