Zámek Kunštát

Tipy na výlet, Moravský kras a okolí
lupa

Zámek Kunštát stoji Na vrcholu kopce nad mestem jihozapadne. Puvodne byl vystaven edited romansky hrad, Kunou ZE Zbraslavi u Rosic, od nehoz sobě odvozuje nazev hradu i obce. Stalo sobě Tak priblizne v polovine 13. stoleti.

lupa

Roku 1420 o sobě ZDE Narodil Jiřího z Kunštátu Poděbrad, ktery o sobě Stal r 1458 ceskym kralem.Pani z Kunštátu Pak drzeli rodove panství az do Roku 1521. V 30. letech 16. stoleti byl hrad prestaven Janem Cerncickym z Kacova Na renesancni zamek. V 17 stoleti Jan Maxmilián z Lamberka nechal zámek Kunštát barokne Edit, přičemľ pivo Zachoval podstatnou cast renesancni i hranatou věž, who ZDE zustala z nekdejsiho hradu. Zacatkem 20. stoleti byl zámek upraven v romantickém Kunštát stylu. Puvodni obvodové Hradby byly premeneny n. terasy Okolí Zámku bylo parkove upraveno. Ponevadz jednotlive prestavby zcela nesetrely predcházejici stavebni vyvoj hradu zámku, JE Kunštátu pozoruhodny tim, ZE dokumentuje vyvoj slechtickeho sidla od Doby romanske az po klasicismus.

najedli sme se v Kunštátě na náměstí v hospůdce vzhledově nic moc ale vzadu měli nekuřáckou místnost a tam to bylo super. 

lupa

Od padesatych let 20. stoleti patril zamek pod Ministerstvo vnitra chatral. Jeste si pamatuji Živé, Jak Už jsme v ROCE 1987 kolem hradu av mistè ulozeni kesky poradali NOČNÍ sifrovaci hru STB o sobě velmi zajimala co tu pohledavame. Doba nastesti pokracila Dnes JIZ muze kazdy Svobodne obdivovat tento zajimavy zamek ...

Od Roku 2002 byl zámek Kunštát prohlasen Kulturním narodni pamatkou od Roku 2005 JE castecne zpristupnen verejnosti. Na Zámku sobě poradaji Různé Kulturním akce KONCERTY. V soucasne dobe sobě zamek prubezne opravuje restauruje Tak se brzy dockame SNAD, ZE SE Bude OPET nad Kunštátem tycit v plne krase.

Otevírací doba:

  • duben rijen pouze Objednané skupiny
  • kveten, cerven Zari 9,00 - 16,00 Hodín
  • červenec srpen 9,00 do 17,00 Hodín
  • v Pondělí Zavřeno

Celoročně Volné pristupno:
Zámecký areál, psi hřbitov, terasy Pod Zámkem, Zámecká obora, Zámecká Střelnice, Jiříková Lípa

 
Další informace

Hodnocení:
3898. místo
Náročnost:
rodina s dětmi, romantika
Délka:
vycházka (do 6 km), celodenní výlet (15-20 km)
Druh:
za kulturou, za sportem, do přírody, na kole
Bylo zde:
6 turistů
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Vyhledání vlakového spojení
Odkud:
Kam: Zboněk
(vzdálenost od místa: 5.05 km)
Datum: Čas:

Diskuse k výletu Zámek Kunštát

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace