Zámek Kačina

Tipy na výlet, Kutnohorsko
Kam a jak jedeme?

Zámek Kačina je nejlépe přístupný autem. Z Kutné Hory jedeme směrem na Svatý Mikuláš a hned za ním se nachází Kačina se zámkem.

Za čím jedeme?

Zámek Kačina má tři prohlídkové okruhy a velký park, kde se nacházejí bílý jeleni.

Jak a kde jsme se najedli a ubytovali?

Tipy na ubytování v okolí

Najíst se dá v restauraci naproti zámku. Kde se koná vystoupení s bílými tygry každý víkend v sobotu a neděli. Cenovou relaci v restauraci bohužel neznám.

Co se nám nejvíce líbilo a co naopak ne?

Zámek Kačina
Zámek Kačina
lupa

V zámku jsme si vybrali okruh, který se zabýval histrorií a majiteli zámku Kačina, zároveň byla prohlídka místností, kde se žilo a kuchyně. Další okruh se týkal zemědělství a třetí okruh si již bohužel nepamatuji:( Náš prohlídkový okruh jsme absolvovali pouze s průvodkyní. Takže byl dostatek času na to, aby jsme si vše prohlídli a mohli se zeptat na to co nás zajímalo. Paní průvodkyni mluvila srozumitelně a bylo vidět, že nemá jen naučený prostý průvodcovský text. Vřele doporučuji návštěvu zámku. Nejen díky výkladu, ale v tomto prohlídkovém okruhu jsou i miniatury dalších zámků v okolí Kačiny.

Ostatní informace

Parkovaní je u zámku Kačina a parkovné se zde nehradí. Parkuje se na louce. Vstupné do zámku se pohybuje okolo 50,-Kč na dospělou osobu.Další informace

Hodnocení:
neumístěno
Náročnost:
rodina s dětmi
Byli zde:
4 turisté
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Vyhledání vlakového spojení
Odkud:
Kam: Hlízov
(vzdálenost od místa: 3.8 km)
Datum: Čas:

Diskuse k výletu Zámek Kačina

27.07.2012 21:03

Ondra Vyskočil

Dobrý den,máte pravdu.Také jsem navštívil zámek Kačina.Provázela nás paní průvodkyně p.Patočková,s kterou jsme měli všechny okruhy.Bylo dost času na prohlídku i pro výklad.Mluvila nahlas a měla dobrou artikulaci.Na všechny námi položené otázky dovedla odpovědět.Je vidět,že nemá naučený text a že práce jí baví.Na ostatními průvodci na jiných památkách se to nedá porovnat.Doporučuji návštěvu tohoto zámku.

 

Do

 

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Sledovat diskusi e-mailem
Váš email:
Sledování můžete kdykoliv zrušit jedním kliknutím.
Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace