Za zlatými úhoři Oty Pavla

Tipy na výlet, Kladensko Rakovnicko
Kam a jak jedeme?

Pamětní síň Oty Pavla - pohled od přívozu
Pamětní síň Oty Pavla - pohled od přívozu
lupa

Pamětní síň Oty Pavla najdeme v domku převozníka na západním cípu obce Branov, při pravém břehu řeky Berounky. Přístup sem je buď pěšky po zprvu polní, pak lesní cestě z Branova, nebo z druhé strany řeky přívozem.

Za čím jedeme?

V prosklených vitrínách se seznámíte s rodinou Oty Pavla, fotografiemi z natáčení filmu Smrt krásných srnců, s obaly zahraničních tisků jeho knih či jeho korenspodencí. Pod stropem visí torzo staré pramice a také rybářské vybavení z dob minulých. Své dojmy může zaznamenat do pamětní knihy a případně přispět i dobrovolným vstupným.

Ota Pavel, vlastním jménem Ota Popper, se narodil v rodině židovského obchodníka Lea a jeho ženy Hermíny. Pavlovo dílo a jeho význam nejlépe vystihuje tento obsáhlejší výrok Jana Wericha: "Víte, kdo psal nádherně o rybách" Jemu ty ryby personifikovaly lásku k tátovi. Ve vztahu k řece byla ukryta jeho láska k mámě. A v osudu řeky a ryb byl hněv nad nelidskostí nacismu i velká touha po životě. On tohle všechno dokázal říci skrze ryby, a přitom mu nebyly jen záminkou. Kdyby to bylo psaný anglicky, klečel by Pavlovi svět u nohou."

Jak a kde jsme se najedli a ubytovali?

V nedaleké hospůdce U Rozvědčíka

Co se nám nejvíce líbilo a co naopak ne?

Cesta přívozem.

Ostatní informace

Pamětní síň a přívoz fungují po dobu prázdnin, denně od 9.00 hod do 19.00 hod. Vstupné i "převozné" je dobrovolné.Další informace

neumístěno
Náročnost:
romantika
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Vyhledání vlakového spojení
Odkud:
Kam: Roztoky u Křivoklátu
(vzdálenost od místa: 2.5 km)
Datum: Čas:

Diskuse k výletu Za zlatými úhoři Oty Pavla

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace