Za ochutnávkou a historií vína do Regionálního muzea Mělník

Tipy na výlet, Polabí
lupa

Poznáváte raději historii vinařství nebo spíše ochutnáváte výsledky vinařského řemesla, za jehož vznik vděčíme našim předkům? Pro turisty, kteří by chtěli obojí je kupodivu ideálním místem muzeum, a to především Regionální muzeum Mělník.

lupa

Mělnické muzeum sídlí v budově bývalého kapucínského kláštera pocházejícího z druhé poloviny 14. století, a to přímo v historickém centru města, čímž umocňuje svůj historický význam. Dochované artefakty, které muzeum vystavuje, zachycují specifické rysy ze života obyvatel mělnického regionu. Muzeum má dvě stálé expozice. První expozice se zaměřuje na vinařství, regionální historii a přírodu. Část vinařské expozice je dokonce umístěna v původním středověkém sklepě, ve kterém mají návštěvníci možnost si vyzkoušet, jak se hodovalo a koštovalo u zrodu tradice vinařského řemesla. Tato expozice vám také umožní nahlédnout do středověkého města ve stylu lidové architektury a spatřit všední den obyvatel venkova. Druhá expozice ztvárňuje vývoj dětského kočárku v ČR od druhé poloviny 19. století do konce šedesátých let 20. století.

lupa

A na jaká vína se můžete těšit?
Můžete si vybrat téměř ze 60ti druhů kvalitních českých vín pocházejících z Mělníka, Litoměřic a Velkých Žernosek. Najdete zde zejména odrůdová jakostní vína suchá, vína s přívlastkem a košer vína včetně vína Barrique. Na své si přijdou i milovníci archivního vína, protože si rozhodně vyberou svého favorita. Muzeum je otevřené po celý rok od 9 do 17 hodin, ale pokud byste chtěli ochutnávat vína, doporučuje se raději si rezervovat termín. Návštěva muzea v Mělníku je vhodná pro každého, kdo se rád navrací do minulosti a umí ocenit kvalitu českých vín v souznění s historickou atmosférou.

Více o muzeu naleznete na webových stránkách www.muzeum-melnik.cz a více o moravských a českých vínech na www.vinazmoravy.cz.Další informace

neumístěno
Druh:
vinařská turistika
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Vyhledání vlakového spojení
Odkud:
Kam: Mělník
(vzdálenost od místa: 0.73 km)
Datum: Čas:

Diskuse k výletu Za ochutnávkou a historií vína do Regionálního muzea Mělník

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace