Za Barrandem i za zvířátky

Tipy na výlet, Praha
Kam a jak jedeme?

lupa

Vážení přátelé Turistiky i turistiky, tentokrát Vás pozvu na vycházku zpočátku naučnou a pak také za zvířátky. v Minizoo.Výchozím bodem je stanice traMVAJÍ Č.12 A 20 HLUBOČEPY.Od stanice se vydejte ještě asi 30 metrů ve směru jízdy a pak podejděte tunýlkem železniční trať.Dála jděte vpravo pod Barrandovský most.Zde je tabule Naučné stezky č.1.Naučná stezka Barrandovské skály Vás bude provázet po většinu cesty.Pod mostem Inteligence se k ní připojí ještě žlutá značka a společně s nimi půjdete kolem bývalých lázní Malá Chuchle.Pak už konečně přijde les, ale také cesta do kopce.Odměnou Vám bude Minizoo.Po její prohlídce pokračujte dále po NS a žtz.Cestou potkáte dětská hřistě a také cvičební nářadí pro děti i dospělé.Na konci lesa se budete moci rozhodnout, jestli budete pokračovat po NS, která půjde lesem nebo po žluté,která vede po asfaltce.Po cca 1 km se opět sejdou a povedou vás k tabuli NS č.12.Ta je poslední a Vy půjdete dál už jen po žluté značce na Náměstí Omladiny, kde je zastávka autobusu 129 a ten Vás doveze na Smíchovské nádraží nebo do Radotína, kde je také vlakové nádraží.

Za čím jedeme?

lupa

Na trase po Naučné stezce Vás čeká také pohled na lom pod Barrandovskými terasami,bývalý plavecký bazén,most Inteligence, kaple nedaleko lázní v MaléChuchli, bývalé lázně a hlavně Minizoo, kde jsou daňci, krocani, kozy, dravci,veverky a další zvířata.Je zde i několik dětských hřišť a i dospěláci se tu vyřádí na cvičebním nářadí.

Jak a kde jsme se najedli a ubytovali?

Tipy na ubytování v okolí

lupa

První možností občerstvení je stánek "U bazénu" u bývalého plaveckého bazénu pod tesrasami, další možností je stánek v Minizoo,Ty jsou otevřeny o víkendech.Ve Velké Chuchli, kde vycházka končí je dobrá restaurace "Nad poštou", která je asi 100 metrů pod Náměstím Omladiny.

Co se nám nejvíce líbilo a co naopak ne?

Cesta po NS je pěkná, jen občas projede vlak a je slyšet nedaleká Strakonická dálnice.Z Malé Chuchle se už ponoříte do lesa a vyjdete z něj zase až ve Velké Chuchli.Prostě pohoda

Ostatní informace

Nic se neplatí, jen můžete vzít s sebou starý chleba, který se odevzdává do nádob v Minizoo.Další informace

Hodnocení:
neumístěno
Náročnost:
rodina s dětmi
Délka:
vycházka (do 6 km)
Druh:
za sportem, do přírody, na kole
Byli zde:
2 turisté
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Vyhledání vlakového spojení
Odkud:
Kam: Praha-Žvahov
(vzdálenost od místa: 0.35 km)
Datum: Čas:

Diskuse k výletu Za Barrandem i za zvířátky

20.10.2012 18:54
Mini ZOO velmi mile překvapila :-)

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Sledovat diskusi e-mailem
Váš email:
Sledování můžete kdykoliv zrušit jedním kliknutím.
Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace