z Prášil ke Křemelné (retro)

Tipy na výlet, Šumava
Kam a jak jedeme?

Poslední den na Šumavě, počasí až kýčovité, a chlapci se chtěli flákat. Vykopal jsem je. Nebyli jsme ještě u Křemelné a Vašek se ještě letos nekoupal v přírodě.

v pozadí hora Křemelná, po levé straně bývala kdysi hospoda
v pozadí hora Křemelná, po levé straně bývala kdysi hospoda
lupa

A je to kousek. Vyrazili jsme po silnici směr Srní a po kilometru a půl odbočili po značce do lesa. Po dalších dvou kilometrech jsme z lesa vyšli, před námi hora Křemelná, pod námi řeka. Krásný pohled jsem zvěčnil, i když ho chlapci poněkud rušili. Později jsem někde narazil na staré šumavské pohlednice a zjistil jsem, že před nějakými sedmdesáti lety bych je takhle nevyfotil. Mizeli by totiž v hospodě. Stála tam, kde jsou ty stromky vlevo.

U Křemelné jsme se zdrželi. My se slunili, Vašek se pod mostem koupal (fotku nemám, tu jsem mu věnoval). Po sněhu, který nás provázel minulé dva dny, ani památky.

Křemelná
Křemelná
lupa

Abychom nešli celou cestu stejně, vraceli jsme se údolím Mlýnského potoka. Opravdu pěkné rozloučení se Šumavou. Chvíli lesem, chvíli lukami. Viděli jsme lišku, ale Vašek, který se minulé dva dny vláčel s dalekohledem, ho samozřejmě dneska neměl. Na mostku přes potok jsme odpočívali a kochali se. Pod mostkem byla tůňka a Vašík zase neodolal. Voda byla přímo z tajícího sněhu od Poledníku.

Mlýnský potok
Mlýnský potok
lupa

Do Prášil jsme dorazili časně, vařilo se, na pivo se zašlo, večeřelo, znovu se na pivo zašlo. Pak mi chlapci kamsi zmizeli. Později jsem je našel vedle bufetu, jak s místními pijí rum. Já ráno řídil, rozlučky jsem se nezúčastnil.

Za čím jedeme?

Poslední den na Šumavě a jako malovaný. Řeka i hora Křemelné stojí za to a v předjaří tu bylo krásně. A na rozdíl od dvou předchozích procházek jsme se už nepotkali se sněhem.

Jak a kde jsme se najedli a ubytovali?

Vaříme si sami a ubytování U Jakuba v Prášilech sice není z těch luxusních, ale nám naprosto vyhovovalo. Vaří se ve vedlejším penzionu, ale snad jsme ani neokusili.

Co se nám nejvíce líbilo a co naopak ne?

školník v Mlýnském potoce
školník v Mlýnském potoce
lupa

Pokud se nepodíváme na historické pohlednice, nejde si na téhle procházce na nic stěžovat. Historické obce se tu ale připomínají jen ojedinělými tabulkami. Však je taky v Prášilech pomníček připomínající zaniklé obce.

Ostatní informace

Vstupné žádné, v sezóně je tu snad i otevřené občerstvení při silnici k Srní. Ale výlet není tak dlouhý, aby se nedalo vydržet.Další informace

Hodnocení:
neumístěno
Délka:
vycházka (do 6 km), celodenní výlet (15-20 km)
Druh:
do přírody
Byli zde:
2 turisté
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Nejlepší místa v okolí

Vyhledání vlakového spojení
Odkud:
Kam: Železná Ruda centrum
(vzdálenost od místa: 11.41 km)
Datum: Čas:

Diskuse k výletu z Prášil ke Křemelné (retro)

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace