Z Odolic do Skršína

Tipy na výlet, České středohoří, Žatecko
Kam a jak jedeme?

Výlet v nejzápadnější části Českého středohoří po nové naučné stezce.

Za čím jedeme?

lupa

Na okraji Odolic stojí pěkná informační tabule s popisem a mapou naučné stezky. Procházím obcí a za posledním domem, u rozcestí cest, je druhá informační tabule. Chybí zde označení odbočení směrem k vrchu Milá. A tak jsem pokračoval rovně po lepší cestě. Polní cesta vede pod vrch Skála, typický vulkanický kopec Českého středohoří. Neodolal jsem a po okraji pole a pak mezi náletovými keři jsem vystoupal na skalnatý vrcholek k ptačí pozorovatelně. Zdejší okolí je významným hnízdištěm strnadů, ťuhýků a lindušek.

vrch Milá
vrch Milá
lupa

Je mlhavé počasí a tak výhled je omezen na blízké okolí, na vrcholy Milá, Raná, Oblík a pod kopcem ležící Odolice. Scházím zpět na cestu, která se po chvíli napojuje na silnici vedoucí okolo věznice do Bělušic.

Na okraji obce je možno si zdarma zahrát minigolf. Na OÚ půjčují hole a míček za vratný poplatek. Hřiště je pod sněhem, tak někdy jindy.

kostelík v Bedřichově Světci
kostelík v Bedřichově Světci
lupa

Po silnici pokračuji do Bedřichova Světce k nejstarší památce Mostecka, ke kostelíku sv. Jakuba Staršího ze 13. století a dál přes Skršín a Dobrčice do Chrámců. Stezka vede okolo zámku k poslední informační tabuli, která je u vinného sklípku. Dozvídám se zajímavé informace o mosteckém vinařství, které zde má začátky již ve 13. století. Po I. světové válce vinice zanikly a byly obnoveny v 70tých letech minulého století na původních místech a na rekultivovaných svazích výsypek.

Tak jsem výlet ukončil ochutnávkou a zakoupením tradičního Chrámeckého divocha. Pěkné venkovní posezení před sklípkem jsem nevyužil, počkám na teplejší počasí.

Jak a kde jsme se najedli a ubytovali?

Možnost občerstvení v hospodě ve Skršíně

Co se nám nejvíce líbilo a co naopak ne?

Hezká část Českého středohoří, při hezkém počasí nádherné výhledy

Ostatní informace

U Odolic ještě chybí značení stezky, dál se jde po turisticky značených cestách. Možno spojit s výstupem na vrch Milá.Další informace

Hodnocení:
neumístěno
Náročnost:
rodina s dětmi
Délka:
celodenní výlet (15-20 km)
Druh:
do přírody
Byl zde::
1 turista
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Vyhledání vlakového spojení
Odkud:
Kam: Bělušice
(vzdálenost od místa: 1.28 km)
Datum: Čas:

Diskuse k výletu Z Odolic do Skršína

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace