Oblík

Tipy na výlet, České středohoří, Žatecko
Kam a jak jedeme?

lupa

Kraj mezi městy Louny a Most je plný vyhaslých sopek, které dnes tvoří velmi zajímavý krajinný ráz. Jednou z těchto se i kopec Oblík, který šplhá do nadmořské výšky nad 500 metrů a to i přesto, že okolní krajina je zhruba o 300 výškových metrů v průměru níže. O to větší výzva ovšem čeká na turisty, kteří se rozhodnou vystoupit na vršek. Jako výchozí místo jsme zvolili obec Mnichov nacházející se na severním svahu kopce. Vyjít je ovšem možné i ze samotných Loun, popř. od Stříbrníku (více o rozhledně na Stříbrníku zde).

Za čím jedeme?

lupa

Poté co necháme automobil na malém parkovišťátku uprostřed obce (do obce vede v podstatě jen jedna cesta a parkoviště nelze prakticky minout), vyrazíme po zelené turistické značce vzhůru na kopec. Zpočátku stoupáme jen mírně, ale však ono to přijde. Jak se blížíme do sedla mezi Oblíkem a Sudovem, začíná nám docházet, že to tak snadný výšlap nebude. Náhle totiž uhneme vpravo a před sebou vidíme velmi slušné stoupání. Jak by také ne, když se podíváme směrem na Oblík, který je naším cílem. Naštěstí stoupání je to poměrně krátké, byť zejména zpočátku velmi prudké. Po zhruba půl kilometru se před námi objeví nádherný výhled na protilehlou Ranou a zejména potom na obce nacházející se na východ od našeho cíle. V tuhle chvíli sice stále nejsme úplně nahoře, nicméně už nám chybí opravdu jen pověstný kousek (cca 150 metrů), navíc se můžeme kochat okolní nádhernou krajinou. Na samotném vrcholu se můžeme zapsat do vrcholové knížky a dopřát si zaslouženého odpočinku.

Z vrcholu se každému nabízí nádherný kruhový výhled, k vidění jsou okolní kopce jako Raná, Milá, resp. Srdov, kochat se můžeme rovněž pohledem na město Louny a okolní obce.

Jak a kde jsme se najedli a ubytovali?

V obci Mnichov restaurace není, proto doporučujeme na cestu zabalit nějakou drobnou svačinku.

Co se nám nejvíce líbilo a co naopak ne?

Výstup na Oblík je sice velmi náročný, ale věřte, že toho určitě nebudete litovat. Výhled z Oblíku je totiž vskutku impozantní.

Ostatní informace

Žádné vstupné ani otevírací doba výstup na Oblík neomezuje.Další informace

Hodnocení:
neumístěno
Délka:
vycházka (do 6 km)
Druh:
do přírody
Byl zde::
1 turista
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Vyhledání vlakového spojení
Odkud:
Kam: Sinutec
(vzdálenost od místa: 2.63 km)
Datum: Čas:

Diskuse k výletu Oblík

16.12.2011 18:13
parádní kopeček, jen ten silný vít překvapil, snad silnější než na Milešovce

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Sledovat diskusi e-mailem
Váš email:
Sledování můžete kdykoliv zrušit jedním kliknutím.
Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace