Z Loun do Mnichova

Tipy na výlet, České středohoří, Žatecko
Kam a jak jedeme?

Výlet na rozhlednu a vrcholy Českého středohoří.

Za čím jedeme?

Stříbrník s rozhlednou
Stříbrník s rozhlednou
lupa

Vycházíme po zeleném turistickém značení z náměstí v Lounech, projdeme Žateckou bránou, odbočíme doprava a přejdeme řeku Ohři. Pokračujeme nově upraveným parkem a okolo zahrádek dojdeme do Dobroměřic. Pokračujeme stále po zelené TZ až pod vrch Stříbrník /275 m/. Krátkým výstupem jsme došli na vrchol k Ejmově chatě s rozhlednou. Pokochali jsme se krásným výhledem na blízké vrcholy Českého středohoří, na Oblík, Ranou a Milou, na město Louny a vzdálené Krušné hory. Po občerstvení jsme stejnou cestou sešli zpět na zelenou TZ a pokračovali okolo Dobroměřického rybníka polními cestami ke statku na úpatí vrchu Oblík. Cesta začíná prudčeji stoupat, změní se v pěšinu, která v serpentinách stoupá na kuželovitý vrchol sopečného původu /509 m/. Jeden z nejhezčích vrcholů Českého středohoří s nádherným kruhovým rozhledem. Po zelené sestoupíme do malé vesničky Mnichov, kde značená cesta končí.

Ejmova chata
Ejmova chata
lupa

Po silnici jsme pokračovali směrem do Rané. Za chvilku jsme došli k hlavní silnici z Mostu do Loun, kde je zastávka autobusu, kterým se můžeme vrátit zpět do Loun. Pokračovali jsme dál do Rané, kde je příjemná hospůdka. Po občerstvení jsme vystoupali na vrchol Raná /457 m/. Otevřel se nám další hezký kruhový rozhled. Zároveň jsme obdivovali umění leteckých modelářů a letců na padácích a křídlech .

Jak a kde jsme se najedli a ubytovali?

Tipy na ubytování v okolí

Oblík
Oblík
lupa

Občerstvení na Ejmově chatě na Stříbrníku, kde je však omezená otevírací doba / v létě o víkendech/. Další možnost občerstvení je až v Rané.

Co se nám nejvíce líbilo a co naopak ne?

Nádherná příroda Českého středohoří, kouzelné rozhledy

Ostatní informace

Ti, kteří ještě mají chuť šlapat, mohou z Rané pokračovat modře značenou cestou zpět do Loun.Další informace

Hodnocení:
neumístěno
Náročnost:
rodina s dětmi
Délka:
celodenní výlet (15-20 km)
Druh:
do přírody
Byli zde:
2 turisté
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Vyhledání vlakového spojení
Odkud:
Kam: Louny město
(vzdálenost od místa: 0.83 km)
Datum: Čas:

Diskuse k výletu Z Loun do Mnichova

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace