Z Kumburku na Bradlec

Tipy na výlet, Český ráj
Kam a jak jedeme?

Syřenov od Klepandy
Syřenov od Klepandy
lupa

Výchozí bod je hospoda Na Klepandě na okraji obce Syřenov.Jdeme po červené až k odbočce na Hrad Kumburk,čeká nás prudké stoupání,ale odměnou je krásný výhled po kraji.Vracíme se na červenou a dojdem za mírného klesání lesem až do Skalky pod Kumburkem a po zelené vcházíme do malebné obce Chaloupky,opět změníme značku na modrou a čeká nas pohodlná cesta pohádkovým lesem.Po čtyřech kilometrech se po pravé ruce objeví roubenka,k dokonalé iluzi chybí jen Jeníček a Mařenka.Vchazíme do civilizace,vesnička Tužín bere dech,nezbývá jen vzdychat,jak se tu musí krasně romanticky žít.Měníme značku na žlutou,mírně stoupáme a kocháme se výhledy do okolí.Vstoupíme do voňavého modřínového lesa a stále stoupáme až na rozcestí, kde se vydáme po modré do vesničky Újezdec a čeká nás závěrečný výstup na zříceninu hradu Bradlec.Vstup na vlastní nebezpečí,ale hrad stojí za prozkoumání,jen s výhledem je to horší,možná na podzim,když opadá listí.Pak už pohodlně sejdem zpět k hospodě Na Klepandě.

Za čím jedeme?

Krajina pod Kumburkem
Krajina pod Kumburkem
lupa

Zříceniny hradů Kumburk a Bradlec,malebné vesničky Chaloupky,Tužín,Újezdec,místa dalekých výhledů,příjemná hospoda Na klepandě,Tužínský potok,hluboké tajemné lesy,roubenky staré i nové.

Jak a kde jsme se najedli a ubytovali?

Tipy na ubytování v okolí

Najedli jsme se v hospodě Na Klepandě,výběr z asi dvaceti jídel,ceny lidové,jídlo chutné,k pití plzeňské pivo a Svijany,obsluha příjemná,můžete dovnitř i s pejskem,chybí zahrádka.

Co se nám nejvíce líbilo a co naopak ne?

Líbilo:panoramata,roubenky v obci Tužín,Kumburk,Bradlec.Nelíbilo:chápu,že přechlazené pivo se rychleji točí,ale myslím,že tak jedinečné pivo jako jsou Svijany,si to nezaslouží.

Ostatní informace

Vstup na Bradlec volný,na Kumburk dobrovolnýDalší informace

Hodnocení:
neumístěno
Náročnost:
romantika
Délka:
celodenní výlet (15-20 km)
Druh:
do přírody
Byl zde::
1 turista
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Vyhledání vlakového spojení
Odkud:
Kam: Syřenov
(vzdálenost od místa: 2.31 km)
Datum: Čas:

Diskuse k výletu Z Kumburku na Bradlec

Fotky
18.03.2010 15:30
Nádherný výlet, zvláště na jaře, kdy všechno kvete, a na podzim po zbarvení listů. Přidal jsem pár fotek pro inspiraci dalších.

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Sledovat diskusi e-mailem
Váš email:
Sledování můžete kdykoliv zrušit jedním kliknutím.
Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace