Z Kubovky za pramenem Volyňky

Tipy na výlet, Šumava
Kam a jak jedeme?

lupa

Vážení přátelé Turistiky i turistiky, tentokrát vás pozvu na tůru, kterou můžete absolvovat i na kole nebo jako my s kočárkem.Začátek je v Kubově Huti, kam se v pohodě dostanete vlakem z Vimperka nebo z druhé strany z Volar.Od nádraží v Kubovce se vydáte po červené značce, přejdete hlavní silnici od Vimperka a vstoupíte do lesa.Půjdete do táhlého, ale mírného kopce a vystoupáte na Obří Horu.Dále budete pokračovat po červené až na rozcestí Pod Světlou Horou, kde je pěkné posezení pod stříškou a dále po červené k prameni Volyňky.Pak se vrátíte zpět na rozcestí Pod Světlou Horou a vydáte se vlevo po žluté značce do Lipky.V nohách budete mít 10 kilometrů, ale také procházku krásnou šumavskou přírodou.

Za čím jedeme?

Především jedeme za procházkou přírodou, ale hlavně za pramenem Volyňky, který je klasickým lesním pramenem s tabulkou a hrnečkem.

Jak a kde jsme se najedli a ubytovali?

Tipy na ubytování v okolí

lupa

Naší ubytovací základnou byla Roubenka U berušky ve Zdíkově-www.uberusky.wz.cz.Jídlo jsme měli své a zkonzumovali jsme ho Pod Světlou Horou, ale hlavní občerstvovací stanicí byla v cíli restaurace Lipka nedaleko nádraží v Lipce.

Co se nám nejvíce líbilo a co naopak ne?

Krásná šumavská příroda se neokouká a Pramen Volyňky byl dobře označený, ale chtělo by to trochu lépe upravit.

Ostatní informace

Vstupné se neplatí a ceny v restauraci Lipka jsou velmi příznivé a obsluha přímo dokonalá a vtipná a pozornáDalší informace

neumístěno
Náročnost:
rodina s dětmi
Délka:
celodenní výlet (15-20 km)
Druh:
do přírody, na kole
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Vyhledání vlakového spojení
Odkud:
Kam: Kubova Huť
(vzdálenost od místa: 0.22 km)
Datum: Čas:

Diskuse k výletu Z Kubovky za pramenem Volyňky

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace