Z Kročehlav do Kladna

Tipy na výlet, Kladensko Rakovnicko
Kam a jak jedeme?

stavební ruch při revitalizaci
stavební ruch při revitalizaci
lupa

Ve středu 25.8. loňského roku se konala oslava mých, už pokročilých narozenin. Sraz, i s dětmi, jsme měli v restauraci na pomezí Kročehlav a Kladna. Bral jsem si foťák, chtěl jsem zdokumentovat zase nějakou pitomost, kterou provedli při prováděné „revitalizaci „ našeho sídliště. Nakonec jsem cestou pořídil obrázků víc. Třeba neposlušné dlažební kostky.

O ceduli na boční fasádě hospody U Meisnerů vím už dlouho, ale teprve dneska mě v pěkném světle opravdu zaujala.

Nedaleký transformátor byl taky zajímavý.

neposlušné kostky
neposlušné kostky
lupa

Stojí proti Hořejšáku, zdejšímu rybníku. Ten dolejší už dávno není. Prý se tu koncem války zvrhl náklaďák s municí, byl tedy strach ho čistit, tak se zanášel a zanášel, až ho zavezli. Teď je tam parkoviště obchoďáku. Ale na tom, co zůstal, vykvetly kytičky.

U hospody jsem byl dřív. Prošel jsem si kus uličky, kde jsem snad nikdy nebyl. Dírou v plotě jsem objevil nezvyklý pohled na kladenský magistrát.

Když jsem se vrátil, holky už seděly na zahrádce. Pavel s chotí samozřejmě ještě nebyl, ti chodí vždycky pozdě, ale společnost stejně u stolu měly.

Dovnitř, do nekuřáckého prostředí, nás vyhnaly vosy, kouřit jsem chodil ven. Vařili dobře, Lenka, která to doporučila, byla pochválena..

Za čím jedeme?

Šli jsme na rodinnou večeři, ale později jsem si uvědomil, že je to vlastně procházka po zajímavých zákoutích našeho nepříliš atraktivního města.

Jak a kde jsme se najedli a ubytovali?

Večeře byla v restauraci Al Ponte. Vyvedla se dobře. Pro přespolní je nabídka ubytování široká, od ubytoven po luxusní hotel. Se všemi mezistupni.

Co se nám nejvíce líbilo a co naopak ne?

Nelíbit se může na Kladně leccos, i když se to postupně zlepšuje. Odpárat nám nejdou pěkná zákoutí a zajímavé okolí.

Ostatní informace

Nelíbit se může na Kladně leccos, i když se to postupně zlepšuje. Odpárat nám nejdou pěkná zákoutí a zajímavé okolí. a ceny byly v restauraci mírné.Další informace

neumístěno
Náročnost:
rodina s dětmi
Délka:
vycházka (do 6 km)
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Nejlepší místa v okolí

Vyhledání vlakového spojení
Odkud:
Kam: Kladno
(vzdálenost od místa: 0.64 km)
Datum: Čas:

Diskuse k výletu Z Kročehlav do Kladna

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace