Z Komorní Lhotky na Prašivou

Tipy na výlet, Moravskoslezské Beskydy
Kam a jak jedeme?

Komorní Lhotka - Hotel Godula
Komorní Lhotka - Hotel Godula
lupa

Nedělní výlet byl původně naplánovaný jako delší pěší tůra, ale vzhledem ke špatnému počasí - vytrvalý déšť jsme jí zkrátili. Dojeli jsme s manželkou autem do Komorní Lhotky (poblíž Třince) zaparkovali u Hotelu Godula a odtud se vydali po žluté značce cca 5km na horskou turistickou chatu na Prašivé. Cesta vede zpočátku po asfaltové cestě a první zajímavé stavení je restaurace Koliba. Po 1km se dorazí k dřevěnému stavení ve kterém je finská sauna. Je možno se zde objednat (Komorní Lhotka 27 - Miloslav Hampel - tel.602593750). Za cvíli opustíte úzkou asfaltovou silnice a podél několika chat se stoupáte lesem stále do kopce. Cesta je to celkem příjemná protože stoupání není prudké a 4,5km není zase tak moc (taková procházka pokud vám za krk nepadají proudy).Tak za hodinu a něco dorazíte k turistické chatě na Prašivé.

Za čím jedeme?

Cílem bylo se zase trochu protáhnou i když vzhledem k počasí jsme toho moc neušli. Chata na Prašivé byl náš cíl a potom jsme se vrátili zpět do Komorní Lhotky.

Jak a kde jsme se najedli a ubytovali?

Tipy na ubytování v okolí

Komorní Lhotka - Restaurace Koliba
Komorní Lhotka - Restaurace Koliba
lupa

Chata na Prašivé je určena nejen pro občerstvení a jídlo, ale je možno se zde ubytovat - kapacita 25 lůžek. Musíte počítát že ceny jídla mají troch nádech horské přirážky - Brynzové halůšky 99kč, Zelňačka s klobásou 45kč. Tu jsme si na zahřátí dali a byl toho kotel a byla dobrá.

Co se nám nejvíce líbilo a co naopak ne?

Chata na Prašivé je pěkna a opodál chaty stojí dřevěný kostelík Sv.Antonína Peduáského. Až se tu za pěkného počasí vrátíme, tak si ho prohlédnu detailněji.

Ostatní informace

Nezapomeňte si v chatě koupit turistickou známku č.48 - měli jí tu bez problému.Další informace

Hodnocení:
3184. místo
Náročnost:
rodina s dětmi
Druh:
do přírody, na hory
Bylo zde:
6 turistů
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Vyhledání vlakového spojení
Odkud:
Kam: Hnojník
(vzdálenost od místa: 2.4 km)
Datum: Čas:

Diskuse k výletu Z Komorní Lhotky na Prašivou

23.02.2012 14:41

Na Prašivou chodím buď z Komorní Lhotky nebo z Dobratic p.Prašivou a dále z Vyšních Lhot od sochy Antoníčka. Po této trase jezdí ale auta nahoru na Prašivou, což mě moc zlobí, protože se jedu nadýchat čerstvého vzduchu a auta to tam zamořují. Nahoře je chata ČKT, výborně tam vaří, a dřevěný kostelíček, ve kterém se konají i svatby. Z Prašivé se pokračuje dále na Kotař a Ropičku (zde chata zavřená).   

25.08.2013 17:49
pekna prochazka, na Prasive je poutni misto

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Sledovat diskusi e-mailem
Váš email:
Sledování můžete kdykoliv zrušit jedním kliknutím.
Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace