Z Hlavňova do Slavného a zpět

Tipy na výlet, Kladské pomezí a Broumovsko
Kam a jak jedeme?

Pánova cesta
Pánova cesta
lupa

Poslední den dovolené, poslední procházka, už mi taky pomalu docházel film. Už od rána bylo pěkné vedro. Vydali jsme se po žluté, směrem východním, cestou, které se říká Pánova. V údolí, ve kterém začíná, byl příjemný chládek. Kolem nás skály, dnem zurčel potůček a u něj na balvanech rostlo kapradí.

Po kilometru Pánova cesta z údolí odbočuje a poměrně přijatelným stoupáním míří na hřeben. Skalní věže jsou i tady působivé.

potůček u cesty
potůček u cesty
lupa

Na hřebeni už chládek nebyl, zato tu příjemně pofukovalo. Vedro se tedy dalo snést. Žlutá značka se napojila na červenou. S údivem jsem zjistil, že i na tak úzkém hřebeni, jako jsou Broumovské stěny, se vyskytují rašelinná jezírka. Skály teď byly pod námi.

Pánova cesta
Pánova cesta
lupa

Odbočili jsme z červené, a prošli skalní bludiště Ovčín. Je tam i vyhlídka, ale pod hřebenem byl opar a tetelení z horka. Moc toho vidět nebylo. Cesta zpátky na červenou byla sice značená, ale vedla rašeliništěm. Za jiného počasí bych ji nedoporučoval. Vyšli jsme z lesa na planinu, kde byl výhled na protější stolovou horu a hlavně tam rostly houby. A ne ledajaké. Došel mi tu film.

rašelinné jezírko na hřebeni
rašelinné jezírko na hřebeni
lupa

Od skalních hřibů jsme sešli k vesničce Slavný, kde za chvíli otvírali hospodu. Pivo bylo dobré, ale limonáda teplá. Pavlína ji sice vypila, ale pak si dala pivo. Od Slavného jsme prošli po silnici k Suchému Dolu. Jakmile jsme opustili hřeben stěn, bylo vedro úmorné. Po modré značce jsme se okrajem lesa dostali k Hlavňovu. Bylo kolem páté a teploměr ukazoval 34oC.

Ráno si hospodský ještě naposledy zažertoval s Pavlínou a jelo se domů.

Za čím jedeme?

Asi je to méně známá a poněkud delší trasa, kterou lze z Hlavňova projít kus stěn, ale líbila se nám možná i o fous víc, než populární Kovářská rokle.

Jak a kde jsme se najedli a ubytovali?

Ubytování v penzionu U Doležalů bylo skromné, leč vyhovující a asi tu ani špatně majitel nevařil. A snídaně byly vynikající. Ale ty klobásky tenkrát Pod platanem byly neodolatelné.

Co se nám nejvíce líbilo a co naopak ne?

Vedro bylo, zvlášť cestou ze Slavného pekelné, ale to se v létě stává. Kromě toho se tu milovníků pískovců musí líbit snad všechno.

Ostatní informace

Vstupné tu nikdo nechce, i za plné sezóny jsme potkali jen pár lidí, prostě naprostá pohoda.Další informace

Hodnocení:
neumístěno
Délka:
celodenní výlet (15-20 km)
Druh:
do přírody
Byl zde::
1 turista
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Vyhledání vlakového spojení
Odkud:
Kam: Žďár nad Metují
(vzdálenost od místa: 4.1 km)
Datum: Čas:

Diskuse k výletu Z Hlavňova do Slavného a zpět

12.03.2012 17:40
Nádherné pohledy na skály.
Re:
12.03.2012 22:36

díky za pochvalu

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Sledovat diskusi e-mailem
Váš email:
Sledování můžete kdykoliv zrušit jedním kliknutím.
Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace