Z Černošína na Volfštejn

Tipy na výlet, Plzeňsko
Kam a jak jedeme?

Volfštejn
Volfštejn
lupa

Černošín, obec ležící na hlavním silničním tahu ze Stříbra do Plané a zřícenina hradu Volfštejn, ležící nedaleko obce to jsou místa, kam při této asi 6 km dlouhé procházce zavítáme.

Za čím jedeme?

Černošín
Černošín
lupa

Černošín - vznik obce je datován ke konci 13. století a zajímavostí jistě je, že roku 1873 povýšil císař František Josef I. obec na město. Tento statut byl Černošínu odebrán začátkem padesátých let 20. století. Dominantou obce je kostel sv. Jiří na náměstí, zajímavostí pak rovněž na náměstí stojící sochy sv. Floriána a sv. Jana Nepomuckého. Další zajímavost v obci vznikla teprve nedávno. Je to infopark, který se nachází u zdejšího infocentra, které má celoroční otevírací dobu. Infopark před infocentrem, to jsou vlastně informační tabule zde rozmístěné, které popisují a zvou k návštěvě mnoha míst nacházejících se v této části Plzeňska.

Infopark Černošín
Infopark Černošín
lupa

Z Černošína nás na Volfštejn dovede žlutá turistická značka, která prochází přírodní památkou Černošínský bor. Cesta na Vlčí horu, na níž zřícenina hradu stojí je dlouhá necelé 3 kilometry.

Infopark Černošín
Infopark Černošín
lupa

Volfštejn - zřícenina gotického hradu, o němž je první zmínka z roku 1316. Hrad měl ve své době velice strategickou úlohu na obchodní stezce mezi Plzní a Chebem. Na začátku 16. století je již hrad uváděn jako opuštěný a zpustlý. Do dnešních dnů se z něj zachovala hlavně 22 metrů vysoká hradní věž, z obytných paláců toho již moc nezbylo.

Jak a kde jsme se najedli a ubytovali?

Po této procházce je možno doplnit síly v místním motorestu Vlčák.

Co se nám nejvíce líbilo a co naopak ne?

Líbil se hrad i příroda, ale nejvíce nás zaujalo místní infocentrum. Malá obec a takovýto servis pro turisty, tak to se jen tak nevidí. Klobouk dolů před místními.

Ostatní informace

Procházíme se přírodou, takže vstupné žádné.

Otevírací doba infocentra je celoroční, od pondělí do neděle od 8 do 19,30 hodin. Polední pauza je od 11,30 do 12 hodin.Další informace

neumístěno
Náročnost:
rodina s dětmi
Délka:
vycházka (do 6 km)
Druh:
do přírody
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Vyhledání vlakového spojení
Odkud:
Kam: Ošelín
(vzdálenost od místa: 3.96 km)
Datum: Čas:

Diskuse k výletu Z Černošína na Volfštejn

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace