Winecaching

Tipy na výlet, Lednicko - Valtický areál
lupa

Víno není jen alkohol. Víno je společenský nápoj. Pokud se o ně zajímáte, vyzkoušejte vinařskou turistiku. Připravili jsme pro vás seriál o vinařských zajímavostech, dáme vám tipy na výlety za vinařskými nej, pozveme vás na tradiční i netradiční vinařské akce a ukážeme vám, že dovolená s vínem a za vínem stojí zato. Seriál připravujeme ve spolupráci se stránkami www.wineofczechrepublic.cz, kde najdete ještě víc užitečných informací a odkazů.

Víno jako poklad

lupa

Poznávat jiné kraje prostřednictvím chutí místních jídel a nápojů je stále lákavějším způsobem trávení dovolené či dnů volna. Každý kout jižní Moravy má svým návštěvníkům co nabídnout od nezaměnitelných kvalitních vín po krajové speciality. V moderním pojetí je víno spjato s nejnovějšími technologiemi, jako je např. GPS. Nevěříte? A přece – v posledních letech se na jižní Moravě úspěšně rozmáhá tzv. winecaching.

sklep. Vinařství Marcinčák
sklep. Vinařství Marcinčák
lupa

Jde o odnož relativně nového způsobu aktivního prožití volného času za použití GPS, tzv. geocachingu. Ten si již u nás stihl najít mnoho příznivců. Pokud mezi ně patříte nebo byste chtěli obohatit program své dovolené o zajímavou rodinnou zábavu, vyzkoušejte právě winecaching.

Jak na to? Na webu www.winecaching.cz si najdete souřadnice pro turistickou (pěší) navigaci GPS některého z deseti vinařství, která se zatím k projektu připojila. Dvě z nich jsou na Znojemsku, další vinařství objevíte na Mikulovsku a v okolí vodní nádrže Nové Mlýny a jedno se nachází v největší vinařské obci ČR, ve Velkých Bílovicích.

Souřadnice jsou pro každé vinařství jiné a označují místo, kde je schovaná schránka s žetony neboli cache (čti keš). Nalezené žetony pak šťastný hledač promění ve vinařství za lákavou odměnu, nejčastěji řízenou degustaci zdejších vín s osobním výkladem vinaře či sommeliera v atraktivním prostředí samotného vinařství.

Pěší turistika obohacená o hledání „vinného pokladu“ je atraktivním způsobem poznávání jihomoravské krajiny. I děti přestanou žehrat na bolavé nohy a napnou síly a pozornost, aby schránku našly. A úspěch je korunován chutnou prémií, novými poznatky a zážitky.

Pokud jste z daleka a winecaching jste si naplánovali jako hlavní náplň své dovolené, určitě si dopředu zajistěte ubytování, např. v některém z certifikovaných zařízení vinařské turistiky. Jejich přehled a rozsah poskytovaných služeb najdete na www.wineofczechrepublic.cz. Na stejné adrese také najdete spoustu informací o moravských a českých vínech, kalendář vinařských akcí a všechny potřebné kontakty.Další informace

neumístěno
Druh:
vinařská turistika
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Vyhledání vlakového spojení
Odkud:
Kam: Sedlec u Mikulova
(vzdálenost od místa: 4.04 km)
Datum: Čas:

Diskuse k výletu Winecaching

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace