Výstava provázející tajemstvím Himalájí - Šangri-la

Tipy na výlet, Brno a okolí
Kam a jak jedeme?

Výstava Šangri-la vás provede světem států ležících na úpatích Himalájí málokdo tyto státy navštívil, ale po navštívení této výstavy si budete připadat jako by jste na těchto místech osobně byli. Dozvíte se o mýtech, filosofii, legendách, ale i informace o Tibetu, Nepálu, Bhůtánu a Indii.

Co je to Šangri-la? - je výraz označující pozemský ráj, který není dotčen časem ani smrtí. Jak, ale přesně Šangri-la vypadá nikdo neví, protože jí ještě nikdo neobjevil, ale třeba vy budete ty šťastní a objevíte tento pozemský ráj na této výstavě.

Za čím jedeme?

Při návštěvě výstavy se vám otevře svět magických příběhů, vzácných tvorů, náboženství a šokujících tajemství.

Expozice je rozčleněna podle knihy Třetí Everest - Poznání bolí

1) Animismus a horská džungle - tuto expozici provází myšlenka "Vše na zemi je živé, všechno má svou duši a moc". Vychází z myšlenky přírody, kterou ovládájí dobré a zlé síly.

2) NEPÁL je pestrou směsicí prožitků - Královské Káthmándú vám otevře brány své štědrosti a pohostinosti. Představí vám nejbláznívější zázraky přírody, které se zde stávají skutečností.

3) Everest nebo Ledopád - zdolejte zde horské sedlo Nangpa-La a vrchol Everestu nebo projděte ledopádem Khumbu a sáhněte si na sníh v ledové jeskyni.

4) Tibet je země spirituální síly - seznámíte se zde s Budhismem, ale pokocháte se zde i duchovními stavbami.

5) Čajovna a galerie (bonus výstavy) - jsou zde výstavy Jeho Svátost Dalajlama - seznámení se z Dalajlámou; Past na Rovníku - profil cestovatelské legendy J. Hanzelky - M. Zikmunda; Tibet 50 let - snímky režiséra Síse a J. Vaniše zachicující Tibet i 17-ti letého Dalajlámu; Koruna Planety - výstup na nejvyšší vrcholy světa; Světová náboženství - seznámení s největšími duchovními proudy - budhismus, islám, hinduismus...atd.; Čajovna klubu cestovatelů - podkresluje atmosféru tajemna a vy si můžete v klidu zastavit ponořit se do tajemných příběhů nad šálkem čaje.

6) Bhútán vládne zastavenému času - místo, které ještě neovládla globalizace a uchovává si svou tajemnost. Bhútán je nazýván "Dračí země" či "Země hřmícího draka".

7) Peklo - ráj - pokud vedete správný život dosáhnete nirvány. Vaše karma je součet skutků člověka a rozhodne o vaší další cestě. Jaký je tedy tvůj život?

8) Indie je země kontrastů - jsou zde smíchány dva světy od pompézních paláců až po žebráky, kteří umírají denně na ulicích. Projděte pestrou mozajkou a seznamte se se vším co vám Indie může nabídnout.

Jak a kde jsme se najedli a ubytovali?

Najíst a ubytovat se dá přímo v Brně záleží jen na vás jaké místo vám bude nejvíce vyhovovat.

Co se nám nejvíce líbilo a co naopak ne?

Výstava nás zcela okouzlila. Jedinečným způsobem vám představí svět dalekých zemí a seznámí vás s kulturou a legendamy těchto krásných a tajemných míst.

Ostatní informace

Výstava se koná v Olympia Show Hall v Brně. Výstava končí 30.11.2010.

Otevírací době je denně od 10:00 do 20:00 (poslední vstupenky lze zakoupit v 19:30).

Vstupné:

Po - Pá Víkend

Dospělý 200 230

Student (15-26) 160 180

Dítě (6 až 15) 160 180

Rodinné (2+2) 490 550Další informace

neumístěno
Náročnost:
rodina s dětmi
Druh:
za kulturou
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Nejlepší místa v okolí

Vyhledání vlakového spojení
Odkud:
Kam: Brno hlavní nádraží
(vzdálenost od místa: 0.99 km)
Datum: Čas:

Diskuse k výletu Výstava provázející tajemstvím Himalájí - Šangri-la

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace