Výstava Olbrama Zoubka v Lysicích

Tipy na výlet, Brno a okolí
Kam a jak jedeme?

Do Lysic lze dojet autobusem IDS JMK z Brna nebo dojít po turistické značce třeba z Lomnice u Tišnova nebo Černé Hory, Rájce-Jestřebí atd. ...

Za čím jedeme?

Ještě do konce srpna mohou návštěvníci lysického zámku zhlédnout mimo jiné i poutavou prodejní výstavu známého sochaře a grafika Olbrama Zoubka (1926).
Expozice je rozdělena do tří částí, z nichž dvě je možné si prohlédnout zdarma, třetí pak jsou součást 3. zámeckého okruhu - zahrady.
V tzv. renesančním výstavním salonku za pokladnou jsou prezentovány grafické práce a drobnější plastiky, na zámeckém nádvoří pak velká figurální díla, jejichž další část se pak nachází ještě na parteru jedné ze zahradních teras. Tyto méně obvyklé - barevné - sochy se zajímavě uplatňují zvláště při pohledu shora z kolonády.

Jak a kde jsme se najedli a ubytovali?

Přímo v areálu zámku je pěkná kavárna U Kočáru, lze ale využít třeba taky cukrárnu (s vinotékou) Slunce u autobusové Zastávky.

Co se nám nejvíce líbilo a co naopak ne?

Názory na Zoubkovy sochy sice mohou být nejrůznější, ale rozhodně se v tomto případě jedná o zajímavé oživení historických zámeckých kulis a promyšleně působivý kontrast mezi současným a starým uměním.

Ostatní informace

lupa

Ještě do 18. 8. je plné vstupné do zámecké zahrady 70,-, pak už jen 40,-. Rozdíl spočívá v prohlídce s průvodcem, která ale zato trvá skoro hodinu a zahrnuje oproti mimosezónnímu individuálnímu vstupu ještě sala terrenu, zahradnictví a oranžérii s další tématickou výstavou.Další informace

neumístěno
Náročnost:
rodina s dětmi
Délka:
vycházka (do 6 km)
Druh:
za kulturou
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Vyhledání vlakového spojení
Odkud:
Kam: Skalice nad Svitavou
(vzdálenost od místa: 6.17 km)
Datum: Čas:

Diskuse k výletu Výstava Olbrama Zoubka v Lysicích

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace