Výstava hyacintů a hvězdníků na Pražském hradě

Tipy na výlet, Praha
Kam a jak jedeme?

lupa

Jedeme tramvají č. 22 na zastávku Pražský hrad. Z té dojdeme přímo vstupní branou k Pražskému hradu a po levé straně je další brána, která nás zavede k Empírovému skleníku. Jen pro zajímavost, naproti skleníku je sídlo prezidenta republiky.

Za čím jedeme?

lupa

Jedeme za výstavou, která se celým názvem jmenuje: Předjaří v královské zahradě. Voda na pražském hradě - hyacinty a hvězdníky. Výstava se koná od 4 do 13. března a letos je to její již čtvrtý ročník. V Empírovém skleníku jsou vystaveny jak již zmíněné hyacinty a hvězdníky a to v mnoha pestrých barvách i odrůdách, ale i další květiny. Např. petrklíče, krokusy, orchideje. Máme možnost si zároveň prohlídnout také odlitky kašen, jejichž originály jsou ve Starém královském paláci, před královským letohrádkem a na II. hradním nádvoří. Dalšími exponáty jsou mimo jiné dřevěné a terakotové vodní potrubí, chrliče, požární vědra, nočníky a několik dobových fotografií.

Na to, že Empírový skleník, respektive přístupné prostory nebyly z největších, výstava se nám líbila, byla pestrá a navodila pocit přicházejícího jara.

lupa

Pokud tedy nechcete strávit výstavou celý den, doporučuji toto lehké nahlédnutí do nadcházejícího jara, popřípadě si ještě výlet můžete prodloužit procházkou po areálu Pražského hradu.

Jak a kde jsme se najedli a ubytovali?

lupa

Občerstvení je hlavně v podhradí. Zde je nejběžněji k dostání pečená brambora nebo trdlo. Pokud chcete třeba poobědvat, je zde velké množství restaurací. Ceny jsou samozřejmě vyšší, jsme přecejen "na Hradě".

Co se nám nejvíce líbilo a co naopak ne?

Výstava byla fajn, vstupné bylo symbolické a bylo toho dost pěkného k vidění.

lupa

Co nám trochu vadilo, byla dlouhá fronta, která vedla ke vstupu a na kterou jsme byli upozorněni až po zakoupení lístků. Ale i ta se dala přečkat, v sobotu kdy jsme výstavu navštívili svítilo a hřálo jarní sluníčko, takže jsme půlhodinu čekání bez úhony zvládli.

Ostatní informace

Vstupné je 20 Kč, výstava trvá do 13. dubna. Poté jsou na Pražském hradě další akce ve spojistosti s oslavou 700. výročí narození Karla IV.Další informace

neumístěno
Náročnost:
rodina s dětmi, romantika
Délka:
celodenní výlet (15-20 km)
Druh:
za kulturou
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Vyhledání vlakového spojení
Odkud:
Kam: Praha-Dejvice
(vzdálenost od místa: 0.77 km)
Datum: Čas:

Diskuse k výletu Výstava hyacintů a hvězdníků na Pražském hradě

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace