Vyrazte v zimě do Jizerských hor

Tipy na výlet, Jizerské hory
Kam a jak jedeme?

Přemýšlíte, kam během nadcházející zimy vyrazit na hory? Česká republika poskytuje dostatečné množství kvalitních sjezdovek a lyžařských středisek. Kvalitní lyžování bezesporu nabízí pohoří Krkonoše, Jeseníky nebo Krušné hory. Nicméně bychom neměli zapomínat i na velice krásnou krajinu Jizerských hor, jež se může chlubit minimálně stejnou úrovní lyžování, jako již zmíněná pohoří.

V Jizerských horách narazíte na nespočet dobře připravených lyžařských areálu. Mezi nejznámější z nich patří zcela jistě ski areál Bedřichov, který svým návštěvníkům nabízí klidné prostředí, což ocení zejména rodiny s dětmi či senioři. Do areálu se snadno dostanete jak z Liberce, tak i z Jablonce nad Nisou.

Součástí Ski areálu Bedřichov je celkem 11 sjezdovek včetně malé sjezdové tratě pro ty nejmenší. Během jízdy zde můžete využívat až 7 vleků.

Dalším známým lyžařským střediskem je Ski areál Severák, který se nachází u obce Janov nad Nisou. I do tohoto areálu se snadno autobusovou dopravou dostanete z Liberce i Jablonce. Zdejší sjezdovky jsou mírnějšího rázu, proto jsou vhodné spíše pro začátečníky a mírně pokročilé. Zkušení sjezdaři by se zde asi příliš nevyřádili.

Pokud toto středisko navštívíte, čeká na vás celkem 5 km denně upravovaných sjezdařských tratí.

Zkušení lyžaři ale zajisté naberou směr Ski areál Tanvaldský Špičák, tyčící se nad Albrechticemi v Jizerských horách. Jedno z nejlépe vybavených středisek tohoto pohoří se může pochlubit celkem čtyřmi sedačkovými lanovkami a pěti vleky. I nabídka sjezdovek je vskutku bohatá. Vybírat si můžete z černé, 2 červených a 6 modrých tratí.

Za čím jedeme?

lyžování, sáňkování, snowboarding, pohodo na zimní chatě, Liberecký kraj,

ubytování Liberec

Jak a kde jsme se najedli a ubytovali?

Kde se ubytovat

Jestliže plánujete vyrazit na hory, jistě řešíte otázku, kde se ubytovat. Můžete využít některou z horských chat či penzionů, nebo zjistit jaké nabízí ubytování Liberec, případně Jablonec nad Nisou. V obou městech se nachází řada komfortních hotelů, jejichž personál vás jistě mile rád přivítá.

Co se nám nejvíce líbilo a co naopak ne?

Hory, počasí, přístup instruktorů lyžování. organizace

Ostatní informace

jednodenní permanentka na Ještěd: 460,-

MHD: 20,- jízda přestupDalší informace

Hodnocení:
neumístěno
Náročnost:
rodina s dětmi, romantika, pro zdatnější
Druh:
za sportem, do přírody, na hory
Byl zde::
1 turista
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Vyhledání vlakového spojení
Odkud:
Kam: Josefův Důl
(vzdálenost od místa: 3.31 km)
Datum: Čas:

Diskuse k výletu Vyrazte v zimě do Jizerských hor

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace