Výlet z Černošic na Karlštejn - menhir v Mořince

Tipy na výlet, Kladensko Rakovnicko
Kam a jak jedeme?

lupa

Jedeme vlakem z Hlavního nádraží do Černošic. Odtud plánujeme dojít na Karlštejn. Trasa je dlouhá cca 15km a je vhodná i pro rodiny s dětmi – při troše dobré vůle (sucho, bez bahna a sněhu ) a lepší fyzičce to je i na terénní kočárek :)

Za čím jedeme?

lupa

Jdeme pochod Kudy chodil Karel IV. Letos se koná už 37. ročník tohoto pochodu a my si vybrali trasu z Černošic do Karlštejna. Na startu platíme a dostáváme jen pár mapek, protože došly. Vypadá to na velkou účast. Z Černošic se vydáváme po modré na Kulivou horu. Je krásné počasí, takže hned v půlce úvodního stoupáku sundáváme bundy a mikiny. Les je pokrytý koberci sasanek , podléšek, plicníků lékařských, violek…. prostě paráda. Jaro !! Na Kulivce dostáváme razítko a odbočujeme na Třebotov – Solopisky. Tady plánujeme přestávku a občerstvení v místní hospodě. Nejsme sami, ale navadí. Venku je na sezení místa dost. Dáváme si pivo, limču a vytahujeme domácí sekanou. V hospodě také vaří, ale my máme svoje zásoby, které se nám moc nechce tahat, takže je sníme, Domácí sekaná je výborná Smile Po siestě vyrážíme dál pastvinami do Vonoklas. Po levé straně je výběh s koňmi, tak se s nimi dělíme o jablíčko. Na kopci u kapličky musíme jít kus po silnici do Vonoklas, kde je další kontrola. Odtud pak už zase z kopce pod Karlík a lesem a po loukách do Mořinky. Tady máme další kontrolu. Dělíme se na dvě skupiny. Jedna část jde do hospody a my se jdeme vyškrábat k nedalekému menhiru. Je to novodobý menhir, který byl vztyčen 31.12.1999. Na kopci je nějaký mumraj. Když přicházíme blíž, vidíme, že jde o svatební obřad. Výhled je odtud opravdu krásný.Chvilku se kocháme a pak sbíháme dolů – někteří válí sudy, vyzvedáváme druhou skupinu a kolem pěšáka http://www.karlstejnskesachy.cz/morinka.htm pak jdeme přes louky a lesem až na Karlštejn do cíle za mostem, kde dostáváme diplom limo a tatranku :)

Jak a kde jsme se najedli a ubytovali?

lupa

Cestou jsme se najedli z vlastních zásob, ale na této trase narazíte na minimálně tři hospody, kde se můžete občerstvit. V Karlštejně v hospodě hned za mostem – směr nádraží U Ezopa, mají docela draho. Lepší je to v hospodě hned naproti nádraží, kde je příjemná obsluha a ceny přijatelné.

Co se nám nejvíce líbilo a co naopak ne?

Okolní příroda je opravdu moc hezká. I když trasa není moc náročná, užijete si i výhledů do kraje. Navíc na jaře je to prostě báječné.

Ostatní informace

lupa

Do Černošic se dostanete vlakem z Hlavního nádraží směr Beroun. Pokud máte lítačku, tak si lístek kupte až z Radotína. Nezapomeňte na menhir v Mořince, je odtud krásný výhled. Pokud navštěvujete Karlštejnské šachové figury, tak tady ulovíte hned tři. V Černošicích, v Mořince a samozřejmě na Karlštejně. V muzeu betlémů seženete turistické vizitky a známky, kterých tu mají opravdu hromadu. Vyberete si tu i pohledy a dostanete hezké razítko.Další informace

Hodnocení:
2554. místo
Náročnost:
rodina s dětmi, romantika
Délka:
celodenní výlet (15-20 km)
Druh:
do přírody, na kole
Bylo zde:
7 turistů
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Vyhledání vlakového spojení
Odkud:
Kam: Řevnice
(vzdálenost od místa: 2.52 km)
Datum: Čas:

Diskuse k výletu Výlet z Černošic na Karlštejn - menhir v Mořince

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace