Výlet do skanzenu v Kouřimi

Tipy na výlet, Kutnohorsko
Kam a jak jedeme?

Skanzen v Kouřimi
Skanzen v Kouřimi
lupa

Jedeme do skanzenu - Muzea lidových staveb v Kouřimi. Přímo ke skanzenu se dá dojet autem, před skanzenem je parkoviště. Nebo můžeme jet autobusem či vlakem do Kouřimi a pak kousek pěšky, cestou se projdeme hezkým historickým městem, skanzen se nachází na jeho okraji. Není to daleko a cesta ke skanzenu je příjemná. Skanzen je viditelně označený, určitě nezabloudíme.

Za čím jedeme?

Skanzen v Kouřimi
Skanzen v Kouřimi
lupa

Jedeme do skanzenu neboli Muzea lidových staveb a určitě se máme na co těšit. Ve skanzenu se nacházejí staré lidové stavby, které sem byly dovezeny z různých koutů republiky. Nalezneme zde roubené chalupy, stodolu s doškovou střechou, hrázděný dům a další stavby, rozhodně se budeme mít na co dívat. Vše je umístěné v krásné přírodě a některé stavby - nebo spíše většina staveb je zařízená i uvnitř, takže si můžeme prohlédnout stavby nejen zvenčí, ale i jejich dobové zařízení. Rozhodně je vše velmi krásné a romantické. U každé stavby je její podrobný popis. Ve skanzenu je značený i směr prohlídky, tak abychom nic nevynechali, ale samozřejmě můžeme jít i po své trase.

Jak a kde jsme se najedli a ubytovali?

Tipy na ubytování v okolí

Hospoda
Hospoda
lupa

Ubytovat se dá v Kouřimi, ale tento výlet je tak na jeden den - nebo i kratší dobu, záleží na tom, jak dlouho chceme ve skanzenu pobývat. Najíst se můžeme přímo ve skanzenu, v jedné chalupě je HOSPODA "Na Hrázce". Když je hezky, dá se sedět a najíst se i venku před touto hospodou. Je tam velice příjemné prostředí.

Co se nám nejvíce líbilo a co naopak ne?

Skanzen v Kouřimi
Skanzen v Kouřimi
lupa

Líbilo se nám naprosto všechno. Vyšlo nám i počasí, a tak jsme se procházeli skanzenem, prohlíželi staré chalupy a stavby zvenčí i zevnitř, výlet prostě neměl chybu. Vše je detailně popsané, značené, ochotní zaměstnanci, mohu jen a jen chválit.

Ostatní informace

Stodola s doškovou střechou
Stodola s doškovou střechou
lupa

Vstupné je 60,- Kč, studentské vstupné a pro důchodce 30,- Kč. Fotografovat a filmovat v interiérech staveb se dá za poplatek 20,- Kč. Je možné si zde zakoupit i turistickou známku, což jsme také učinili. Při různých příležitostech - třeba o Velikonocích - se zde pořádají různé tématické dobové akce.Další informace

Hodnocení:
neumístěno
Náročnost:
rodina s dětmi, romantika
Délka:
vycházka (do 6 km)
Druh:
za kulturou, do přírody
Byli zde:
3 turisté
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Vyhledání vlakového spojení
Odkud:
Kam: Kouřim
(vzdálenost od místa: 1.49 km)
Datum: Čas:

Diskuse k výletu Výlet do skanzenu v Kouřimi

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace