Výlet do Meditační zahrady

Tipy na výlet, Střední Morava - Haná
Kam a jak jedeme?

Meditační zahrada z věže kostela, foto archiv OKL
Meditační zahrada z věže kostela, foto archiv OKL
lupa

Lipník nad Bečvou má mnoho skrytých krás. Přijměte pozvání k návštěvě jedné z nich, meditační zahrady. Do Lipníka se můžete dostat pohodlně autem po dálnici z Olomouce či Ostravy, nebo přijet vlakem, pak se vydáte po červené turistické značce z nádraží a dojdete ke kostelu sv. Jakuba, vedle něj je na místě bývalého středověkého hřbitova Meditační zahrada.

Za čím jedeme?

Při návštěvě Střední Moravy si nenechte ujít ve starobylém Lipníku nad Bečvou Meditační zahradu u kostela sv. Jakuba. Vytvořil ji Okrašlovací spolek Lípa a kromě příjemného posezení mezi kytičkami a bylinkami tam je od 18. června instalována i část výstavy Kov ve městě. Kromě toho můžete v některých termínech vystoupat na věž sousedního kostela sv. Jakuba a pokochat se pohledem z výšky.

Vyhlídková věž kostela svatého Jakuba bude v létě 2011 přístupná v těchto termínech:

18. června 9:00–13:00

Vernisáž výstavy Kov ve městě VII.

24. července 15:30–18:00

Svatojakubské hody

27. srpna 9:00–18:00

Hefaiston a konference Kruhu evropských kovářských měst

10. září 10:00–18:00

Dny evropského dědictví

Z ptačí perspektivy můžete obdivovat nejen perlu Moravské brány město Lipník nad Bečvou, ale i mušli svatého Jakuba v jeho centru. Tento symbol ochránce a patrona farnosti a celého města je vytvořen v zeleném trávníku Meditační zahrady. Okrašlovací spolek Lípa srdečně zve k její návštěvě. Příjemnému posezení mezi květinovými a bylinkovými záhony se můžete oddávat denně od 7:00 do 19:00 hodin.

Od 18. června zpříjemní pobyt v tomto podmanivém zákoutí pohled na kovanou krásu - budou zde umístěny 4 exponáty výstavy kovářského umění KOV VE MĚSTĚ VII. Budou to plastiky Modrý květ (autor Radomír Bárta z Tišnova), Strom (autor Vladan Běhal z Olomouce), Rodina (autor Jaroslav Píša z Turnova) a Kovaný květ (autor Jiří Běhal z Olomouce - Lošova).

Případné změny otevírací doby budou oznámeny na nástěnce Okrašlovacího spolku Lípa.


Jak a kde jsme se najedli a ubytovali?

Na náměstí a v blízkém okolí centra je několik dobrých restaurací a dvě kavárny Doporučujeme restauraci Fantasy v Loučské ulici, ke které dojdete od kostela sv. Jakuba parkem.

Co se nám nejvíce líbilo a co naopak ne?

Rozkvetlé záhony v meditační zahradě jsou nádherné a samo místo vyzývá ke zklidnění.

Ostatní informace

Můžete si projít také celou památkovou rezervaci, a to s průvodcem, v roce 2011 naposledy zdarma. Službu poskytuje Turistické informační centrum, vycházky jdou denně v 10 a 14 hodin od TICDalší informace

neumístěno
Náročnost:
rodina s dětmi, romantika
Délka:
vycházka (do 6 km)
Druh:
za kulturou, do přírody
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Vyhledání vlakového spojení
Odkud:
Kam: Lipník nad Bečvou
(vzdálenost od místa: 1.92 km)
Datum: Čas:

Diskuse k výletu Výlet do Meditační zahrady

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace