Vycházka po Olšanských hřbitovech

Tipy na výlet, Praha
Kam a jak jedeme?

Zdeněk Šimek
Zdeněk Šimek
lupa

Vážení přátelé Turistiky i turistiky, tentokrát Vás pozvu na velice zvláštní místo.Běžně se totiž na hřbitov chodí za úplně jiným účelem, než bude tento.V Praze na Olšanských hřbitovech , totiž vznikla Naučná stezka.Stačí Vám , když se dostanete tramvají, např.č.9 do stanice Olšanská.Odtud je to už jen pověstný kousek.

Za čím jedeme?

Rodina Berouskova
Rodina Berouskova
lupa

Jako první Vás upoutá krásný kostel sv.Rocha, který je u vstupu do areálu hřbitovů z Olšanského náměstí.Po vstupu do areálu už můžete procházet mezi hroby a podle tabulí poznávat neznámé nebo si připomínat slavné lidi, kteří zde odpočívají v pokoji.Pokud se Vám bude zdát systém tabulí záhadný, tak na tom budete jako my.Doporučuji Vám vytrvat a pokračovat i do dalších částí Olšanských hřbitovů, kde jsou teprve ty pravé perly.

Jak a kde jsme se najedli a ubytovali?

Jde o vycházku, takže bez ubytování , ale k občerstvení Vám mohu doporučit restauraci hotelu Olšanka nebo některý z podniků na Vinohradské třídě.

Co se nám nejvíce líbilo a co naopak ne?

Líbil se nám nápad , jak přivézt lidi na hřbitov, úprava některých hrobů.Nelíbily se nám ruiny hrobek, o které už se asi nemá kdo starat.

Ostatní informace

Vstup na hřbitovy je zdarma a v tomto konkrétním případě je to škoda.Další informace

Hodnocení:
neumístěno
Náročnost:
rodina s dětmi
Druh:
za kulturou
Byl zde::
1 turista
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Vyhledání vlakového spojení
Odkud:
Kam: Praha-Strašnice zastávka
(vzdálenost od místa: 2.05 km)
Datum: Čas:

Diskuse k výletu Vycházka po Olšanských hřbitovech

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace