Vojenský hřbitov v Olomouci - světový unikát

Tipy na výlet, Střední Morava - Haná
Kam a jak jedeme?

Vojenský hřbitov Olomouc
Vojenský hřbitov Olomouc
lupa

Světový unikát? Tak především je tento vojenský hřbitov na prvním místě na světě ve své zanebanosti. To opravdu neuvidíte nikde jinde, jak se stát nestará o ty, kteří položili život na jeho obranu a ochranu. Na hřbitově v Černovíře, který je součástí Olomouce , jsou pohřbeni příslušníci c.k. rakoskouherské armády, carské armády a pozdější československé .

Za čím jedeme?

jZachovalý hrob na vojesnkém hřbitově
jZachovalý hrob na vojesnkém hřbitově
lupa

V nedalekém Hradisku byla (a je) vojenská nemocnice a tak se zde pohřbívali i ti, kteří podlehli svým zraněním. Rozdělení hřbitova bylo podle náboženského vyznání. Kupodivu nejzachovalejší část je „muslinská“,které vévodí kaple s obráceným půlměsícem a řady dosud viditelných hrobů. Kaple křesťanská je opravena a byla největší. Hřbitov je ukázkou náboženské spolupráce a tolerance. Původní počet hrobů byl více jak 4000. Do některých byli příslušníci armád pochováváni po dvou.

Jak a kde jsme se najedli a ubytovali?

Ke hřbitovu se dostanete i autobusem na konečnou např. č. 22. Jídlo jsme na odpeolední výlet nepotřebovali a ubytování také ne. Jinak je v Olomouci spoustu možností.

Co se nám nejvíce líbilo a co naopak ne?

Vše kovové ze hřbitova dávno zmizelo. Pravděpodobně ve Sběrných surovinách. A tak se spousty hrobů dá jenom tušit. Asi by místní představitelé se měli nad úctou a ochranou památek padlých dost zamyslet.

Ostatní informace

Hřbitov v době naší podvečerní návštěvy byl volně přístupný a dostupný. Informace o otevírající době či jiné tu nejsou.Další informace

Hodnocení:
neumístěno
Náročnost:
rodina s dětmi
Délka:
vycházka (do 6 km)
Druh:
za kulturou
Byli zde:
2 turisté
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Vyhledání vlakového spojení
Odkud:
Kam: Olomouc-Hejčín
(vzdálenost od místa: 2.15 km)
Datum: Čas:

Diskuse k výletu Vojenský hřbitov v Olomouci - světový unikát

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace