Vlakem na Říp

Tipy na výlet, Polabí
Kam a jak jedeme?

Rotunda sv. Jiří
Rotunda sv. Jiří
lupa

Navštívit bájnou horu Říp to je téměř povinností každého Čecha. Co jiného bychom měli navštívit než horu, na kterou vystoupil praotec Čech a ze které vzkázal okolí, že kolem ní se chce usadit?

Hora Říp
Hora Říp
lupa

Většina lidí stoupá na Říp z jeho severní strany, protože právě odsud je Říp nejsnáze dosažitelný automobilem. My se však vydáme na Říp od jihu, konkrétně od vlakové zastávky Ctiněves, která se nachází na trati 095 (Straškov - Vraňany).

Za čím jedeme?

Od vlakové zastávky se vydáme po červené turistické značce. Nejprve procházíme okrajovou částí obce Ctiněves. Stoupání je zpočátku velmi mírné, jdeme spíše po rovině. Poté co definitivně opustíme obec, jdeme po louce a přitom máme Říp neustále před sebou. Zatím si stále nepřipouštíme, že konečné stoupání může být tak náročné. Ale nepředbíhejme.

Poté, co dorazíme na hranici lesa odbočíme vlevo. Jdeme stále po červené turistické značce, po stoupání ani stopy. Zdá se nám to už téměř nekonečné, ale po chvíli dorazíme na rozcestí se žlutou turistickou značkou. Pohoda končí. Nyní již skutečně začínám stoupat, přece jenom samotná hora Říp dosahuje nadmořské výšky 459 m. n. m. a tvoří výraznou dominantu kraje. Chvílemi stoupáme i po kamenné suti, odměnou nám však je nádherný široký výhled do kraje.

Na hoře Říp můžeme navštívit rotundu sv. Jiří.

Jak a kde jsme se najedli a ubytovali?

Přímo na hoře Říp se nachází výborná restaurace, hned vedle je stánek s lehčím občerstvením.

Co se nám nejvíce líbilo a co naopak ne?

Z hory Říp, zejména z jižní části jejího vrcholu se nabízí nádherný výhled po okolí. Za návštěvu stojí také rotunda sv. Jiří.

Ostatní informace

Rotunda sv. Jiří

Otevírací doba - duben a říjen 9-16 (středa - neděle), květen až září 9-18 (úterý - neděle)

Vstupné - 30 Kč / dospělí, 20 Kč / děti

Na výlet vlakem

Na výlet vyrážíme vlakem po trati 095 ze Straškova do Vraňan. Vystupujeme na zastávce Ctiněves.Další informace

Hodnocení:
neumístěno
Náročnost:
rodina s dětmi, romantika
Délka:
vycházka (do 6 km)
Druh:
do přírody
Byli zde:
3 turisté
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Diskuse k výletu Vlakem na Říp

09.08.2011 20:27
poradnej vejslap...
30.08.2011 07:40

Pravda ! Jednou jsme se tam vydali s kočárkem a dětmi. Prý pojďte tudy, já to tady znám :) "Kančí stezka" opravdu na kočár není Smile Zpátky jsme se vraceli po cestě...

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Sledovat diskusi e-mailem
Váš email:
Sledování můžete kdykoliv zrušit jedním kliknutím.
Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace