Vinobraní Moravská Nová Ves 8.9.2012

Tipy na výlet, Slovácko
Kam a jak jedeme?

Průvod
Průvod
lupa

Je to už 10 let, co jsme byli na vinobraní v Moravské Nové Vsi. Mezitím jsme už navštívili na desítku jiných míst. Některá i vícekrát. V poslední době se nám však vracely vzpomínky na Moravskou N.Ves. Proto jsme se rozhodli ji po desetiletí znovu navštívit.

Za čím jedeme?

Průvod
Průvod
lupa

Tentokrát jsme nešli s průvodem od hostince ve středu obce, ale rovnou do areálu vinných sklepů. Zaujmout výhodné pozice, než dorazí oficiální průvod. Před jeho příchodem už jsme pilně ochutnávali burčáky. Vzali jsme to systematicky. První a druhý sklep na levé straně, pak totéž na straně druhé. Poté jsme zase zašli na levou stranu. Příchod průvodu nás zastihnul asi v sedmém sklepě. Doma jsem si říkal, že už to tady známe, tak se tentokrát foťákem nebudu zatěžovat. Atmosféra byla tak skvělá, že jsem toho zalitoval. Vyčistil jsem tedy nánosy špíny z čočky starého mobilu a jal se používat tuto bídnou náhradu. Z tohoto důvodu prosím o shovívavost při prohlížení fotodokumentace. Navíc už začínala moje ruka i oko postrádat svěžesti. Začátek průvodu jsem prošvihl, neb jsem vedl odbornou debatu s majitelem jednoho sklepa. Hledal jsem, zda se v některém nenachází nově objevená odrůda Sieger a místo toho mi dal zkušený vinař ochutnat jeho Bakchuse. Přiznám se, že burčák z této odrůdy jsem ještě neochutnal. Vzorek byl zajímavý. Ale na vinobraní chodím co nejdříve hlavně proto, abych ochutnal nejvoňavější a nejlahodnější rané odrůdy, Muškát moravský a Irsai Oliver. To jsou lahůdky! A také Tramín, Sauvignon, Pálavu, event. Müller Thurgau. Tady byl v některém sklepě dohromady s Moprem. Čelo průvodu jsem tedy zmeškal, ale něco se do mobilu dostalo. Jak jsme chodili cik cak z levých sklepů do pravých, postupně jsme se blížili k pódiu. Organizátoři vybrali skupiny opravdu všech žánrů, aby si někdo z popíjejících nestěžoval. Ovšem nejvíce se k tomuto sklepnímu mlsání stejně hodí jen cimbálka a lidůvky. Ostatně někteří dobře naladění koštéři zpívali s sebou. Kromě sklepů bylo v areálu pár stánků s něčím na zub. Až se nám zdála hudba blízko pódia příliš, sešli jsme do dolní části, kde na opačném konci za rohem, na druhém pódiu, vyhrávala dechovka a tančilo se. Nicméně, jednou se skončit musí. Co jsme nedopili dnes, příští týden můžeme pokračovat v podobném areálu sklepů u Prušánek. Na dobrém místě se moji rodiče usadili, na kraji vinařské oblasti.

Průvod
Průvod
lupa

V neděli se ještě zastavujeme v Židlochovicích, kde je moc pěkné zahradnictví. Areálem protéká potok s kaskádou a v pěkně upraveném jezírku pluje množství okrasných ryb různých druhů. Zdejší parkovou úpravu již známe z dřívějška a i nyní se zastavujeme pokochat.

Jak a kde jsme se najedli a ubytovali?

Něco malého jsme měli s sebou, zbytek v areálu vinných sklepů.

Co se nám nejvíce líbilo a co naopak ne?

Atmosféra vinobraní nás nezklamala, kvalitní burčák je vždy nejlepší přímo ze sklepa. Bez meziprodejců a bez transportu.

Ostatní informace

Vstupné 100,-Kč na osobu, důchodci a studenti polovinu. Burčáky převážně 50,-Kč/lt. Grilované speciality běžné ceny.Další informace

neumístěno
Náročnost:
romantika
Délka:
vycházka (do 6 km)
Druh:
za kulturou
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Vyhledání vlakového spojení
Odkud:
Kam: Moravská Nová Ves
(vzdálenost od místa: 0.17 km)
Datum: Čas:

Diskuse k výletu Vinobraní Moravská Nová Ves 8.9.2012

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace