Víno a sport II.

Tipy na výlet, Slovácko
lupa

Víno není jen alkohol. Víno je společenský nápoj. Pokud se o ně zajímáte, vyzkoušejte vinařskou turistiku. Připravili jsme pro vás seriál o mnoha vinařských zajímavostech, dáme vám tipy na výlety za vinařskými nej, pozveme vás na tradiční i netradiční vinařské akce a ukážeme vám, že dovolená s vínem stojí zato. Seriál připravujeme ve spolupráci se stránkami www.wineofczechrepublic.cz, kde najdete ještě víc užitečných informací a odkazů.

Víno a sport II. – Aktivní dovolená

lupa

Nepatříte k soutěživým typům, ale přesto jste i během dovolené rádi stále v pohybu? Pak jste na jižní Moravě na tom správném místě. A když přitom okoštujete místní lahodná vína, vzpomínky na tuhle dovolenou nikdy nevyblednou.

lupa

Ucelená síť vinařských tras Moravské vinařské stezky vám poskytne na svých více než 1200 kilometrech mnoho námětů k poznávání a prozkoumávání zdejšího kraje z cyklistického sedla. V terénu stezky rozpoznáte podle typického obrázku vinného sklepa a vybrat si lze z 10 regionálních okruhů. Jednotlivé trasy a tipy na cyklovýlety najdete na www.vinarske.stezky.cz .

Pěšky, po vodě i na koni

Do vinařství po Svrtace
Do vinařství po Svrtace
lupa

Nejen rodiny s dětmi zaujme možnost pěší turistiky v podobě kratších naučných vinařských stezek. Většinou nemívají více než několik kilometrů, jsou opatřeny informačními cedulemi s upozorněním na místní pozoruhodnosti či památky a poskytují i potřebná místa k odpočinku či občerstvení.

Šobes na Znojemsku
Šobes na Znojemsku
lupa

Trasy pro začátečníky i pokročilé na Znojemsku nabízí např. Vinařský turistický program. Zahrnuje jak tematické akce pro seznámení s historií významných vinařských památek pěšky nebo na kole, tak i program s názvem Znovín Walking. Je koncipován pro chůzi Nordic Walking, ale může velmi dobře posloužit i pro pěší turistiku jako takovou. Spojuje zdravý pohyb s poznáváním krás a historie půvabné krajiny Znojemska a ze 14 vyznačených tras si lze vybrat podle délky – od 6-12 km pro začátečníky a od 12-30 km pro pokročilé. Tematické akce jsou určeny pro menší skupiny po předchozím objednání.

Pálava
Pálava
lupa

Pouze 3 kmdlouhá naučná stezka Pavlov se sedmi zastaveními je sice na první pohled krátká, ovšem pálavská krajina s rozsáhlými vinicemi poskytne nepřeberné estetické, gastronomické i turistické zážitky.

Velké Bílovice
Velké Bílovice
lupa

Naučná vinařská stezka Velkých Bílovic vám na svých pěti kilometrech představí historii vinařství a viniční tratě v okolí největší vinařské obce v ČR, Velkých Bílovic. Vychází se u staré školy, kde dnes sídlí muzeum, vinotéka a informační centrum. Vaší pozornosti jistě neujdou unikátní habánské vinné sklepy, o nichž a o jejichž dávných tvůrcích se dozvíte spoustu nového o historii nejen vinařství.

Jáňův dvůr
Jáňův dvůr
lupa

Jižní Morava nezklame ani při pohledu z koňského hřbetu. Některá vinařství, např. Jáňův dvůr, nabízejí možnost vyjížděk na koni, ale také třeba na voze taženém koňmi. Také jezdecké oddíly, třeba Jezdecká škola Uherčice, Hippoclub v Lednici nebo Jezdecký klub Mikulov, zájemce vezmou na vyjížďky po krásách zdejší krajiny.

Do vinařství po Svrtace
Do vinařství po Svrtace
lupa

Morava nezapomíná ani na vodáky. V sobotu 2. 6. na ně a jejich plavidla čeká akce Do vinařství po Svratce. Každý účastník splaví řeku Svratku (nástup je v Rajhradicích) až do Nosislavi nebo ještě dál s mezipřistáním v Nosislavské zátočině. Tam bude připravena občerstvovací zastávka, v Nosislavi pak zastavení u vinařství. Zde čeká degustace vín z archivu vinařství, ochutnávka vinařských pomazánek a soutěž. Více informací na www.karelvalka.cz .


A po víně do peřin

Starovičky
Starovičky
lupa

Při sportu i u vína čas utíká rychle, proto je dobré předem myslet na to, kam večer po degustaci složit hlavu. Jižní Morava je plná příjemných penzionů a hotýlků v různých cenových úrovních. Pokud byste si nebyli jisti, podle čeho vybírat, klíčem pro vás může být třeba systém certifikovaných vinařských turistických zařízení. Jejich přehled, rozsah poskytovaných služeb a kontakty najdete na www.wineofczechrepublic.cz/certifikace.Další informace

neumístěno
Druh:
vinařská turistika
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Vyhledání vlakového spojení
Odkud:
Kam: Hrušky zastávka
(vzdálenost od místa: 5.88 km)
Datum: Čas:

Diskuse k výletu Víno a sport II.

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace