Víkendový výlet na zříceninu Hláska

Tipy na výlet, Posázaví
Kam a jak jedeme?

Hláska
Hláska
lupa

Pojedete vlakem z Prahy Hlavního nádraží do stanice Senohraby.Cesta trvá asi 45minut. Na nádraží v Senohrabech je rozcestník kde uvidíme, že po žluté dojdete ke zlenické Hlásce. Trasa je dlouhá cca 4 km. Cesta je vhodná i pro chodící děti ( kočárek ne !). Většina cesty vede z kopečka, kolem chatek postavených ve stráních kolem. Po žluté dojdete k Baštírně - ( říční lázně ). Nachází e zde občerstvení, kde si můžete koupit buřta, kterého si sami můžete upéci, pivo, limo atd.

Za čím jedeme?

Nad Baštírnou stojí zřícenina hradu Hláska. Výhled na řeku tu sice není.... kvůli krásným vzrostlým stromům, ale na romantice tím toto místo neztrácí.

Jak a kde jsme se najedli a ubytovali?

lupa

Na jídlo si pak můžete zajet přívozem na druhou stranu řeky, kde stojí hotel Kormorán. Zde je možné se i ubytovat jak v hotelu, tak v přilehlém kempu. Toto místo je oblíbené zejména mezi vodáky a cykloturisty.

Co se nám nejvíce líbilo a co naopak ne?

Cesta je pohodlná a naní náročná ani pro menší děti. Na zřícenině nepotkáte ani moc lidí a krásně si tu odpočinete :o) Dá se tu i celkem pohodlně koupat.

Ostatní informace

Ceny jsou lidové. Ubytování v kempu se pohybuje kolem 30Kč/os - stan také tak. Vstup na zříceninu se nevybírá - je volně přístupná. V hotelu je možné zakoupit turistickou známku.

lupa

Pokud nebudete chtít jít zpět na vlak stejnou cestou, můžete se vydat po proudu řeky přes Čtyřkoly do Pyšel, kde si v nádražní hospůdce Pyšelka nezapomeňte dát jedinečné lívanečky s borůvkami. Odtud pojedete vlakem zpátky do Prahy. Určitě to bude příjemný výlet.Další informace

Hodnocení:
neumístěno
Náročnost:
rodina s dětmi, romantika
Druh:
do přírody
Byli zde:
2 turisté
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Diskuse k výletu Víkendový výlet na zříceninu Hláska

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace