Velký okruh Modrými horami z Kobylí do Bořetic

Tipy na výlet, Slovácko
Kam a jak jedeme?

Rozcestí U Boudy
Rozcestí U Boudy
lupa

Trasu zahájíme v Kobylí u železniční stanice, po modře značené pěší značce severním směrem vyjdeme z obce do lesa a poměrně výrazným stoupáním projdeme k lesnímu rozcestí U Boudy. odbočíme vlevo na žlutou pěší trasu a zpevněná cesta nás dovede po rozhraní lesa a vinohradů k rozhledně na Kraví hoře. U rozhledny se dáme vpravo tentokrát po zelené pěší značce, které se
budeme už držet až do cíle. Cestou mezi vinohrady přijdeme do Němčiček k bobové dráze, projdeme obcí k vyhlídce a západním směrem pokračujeme klesáním k silnici od V.Pavlovic, kterou překročíme a pozvolným stoupáním dorazíme k rozcestí Vinohrady. Stále se držíme stejné značky a vinicemi projdeme do Velkých Pavlovic, nejprve k autobusové stanici a poté k vlakové zastávce. Od ní velmi mírným stoupáním k rozhledně na Slunečné. Pokračujeme kolem čerpací stanice do Bořetic, projdeme obcí k místnímu areálu vinných sklepů na rozcestí Vinckovo náměstí (kolem ŽST po žluté značce), kde se dáme vpravo a polní cestou se vrátíme zpět do Kobylí. Trasa není turisticky náročná z hlediska převýšení nebo terénu, ale je poměrně dlouhá - asi 25 km.

Za čím jedeme?

Rozcestí U Boudy
Rozcestí U Boudy
lupa

Modré Hory - název mikroregionu sdružujícího pět vinařských obcí, a to V.Pavlovice, Bořetice, Vrbici, Kobylí a Němčičky.
Významnou roli hrají především červené vína (André, Modrý Portugal, Frankovka) a ovocnářství. Oblast je protkána stezkami pro pěší i cyklisty a nabízí množství turistické vybavenosti (ubytování, restaurace, koupaliště, bobová dráha, minigolf a dokonce i lyžařský svah).

Výhled z Kraví Hory
Výhled z Kraví Hory
lupa

Kraví Hora - dřevěná stavba zhotovená místními řemeslníky o 4 podlažích a výšce 12 m. Zpřístupněna byla v roce 2006 a je volně přístupná po celý rok. Nabízí výhledy zejména na Pálavu a Novomlýnské nádrže.

Výhled z Kraví Hory
Výhled z Kraví Hory
lupa

Slunečná - architektonicky zajímavá vyhlídka kombinující dřevěné a kovové prvky. Rovněž přístupná po celý rok. Pod rozhlednou zbudováno posezení, bufet a WC. Výhledy jsou zejména na V.Pavlovice, Bořetice, Břeclav, Podivín, Hodonín a také Pálavu.

Jak a kde jsme se najedli a ubytovali?

Výhled z Kraví Hory
Výhled z Kraví Hory
lupa

S občerstvením není žádný problém v celé délce trasy. V sezoně můžeme využít bufet u bobové dráhy v Němčičkách, dále pak v samotné obci, možnosti jsou také ve V.Pavlovicích a občerstvení leží i u rozhledny Slunečná. Stejně tak lze využít restaurace v Bořeticích a i v Kobylí se nachází 2 restaurace jen několik desítek metrů od nádraží.

Co se nám nejvíce líbilo a co naopak ne?

Výhled z Kraví Hory
Výhled z Kraví Hory
lupa

Ač je trasa poměrně dlouhá, jde o pohodový výlet mezi vinicemi a zejména za slunečného počasí jsou krásné vyhledy na přilehlou vinařskou oblast, na Pálavu a jih Ždánického lesa. Délku trasy lze v průběhu různými způsoby upravovat dle vlastního uvážení.

Ostatní informace

Výhled z Kraví Hory
Výhled z Kraví Hory
lupa

Trasu je možno si zkrátit dle vlastního uvážení, např. v Pavlovicích nebo Bořeticích a pro cestu zpět do Kobylí využít vlak.
Povaha povrchu cest je přívětivá a mimo deštivé období je možno vše absolvovat v lehké outdoorové obuvi. Obě rozhledny jsou volně přístupné po celý rok.Další informace

neumístěno
Délka:
celodenní výlet (15-20 km)
Druh:
za kulturou, do přírody
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Vyhledání vlakového spojení
Odkud:
Kam: Kobylí na Moravě
(vzdálenost od místa: 0.18 km)
Datum: Čas:

Diskuse k výletu Velký okruh Modrými horami z Kobylí do Bořetic

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace