U Brněnské přehrady

Tipy na výlet, Brno a okolí
Kam a jak jedeme?

Hrad Veveří
Hrad Veveří
lupa

Tento výlet je určen především pro rodiny s dětmi. Projdeme se při něm okolo části Brněnské přehrady, prohlédneme si technickou památku, hrad a na zpáteční cestu se vydáme lodí po přehradě.

Za čím jedeme?

Cestou na Veveří
Cestou na Veveří
lupa

Jako výchozí bod tohoto výletu jsme si vybrali Jarošův válcový mlýn ve Veverské Bítýšce. Prohlídka tohoto objektu je velice zajímavá a pan mlynář je bezvadný. Nebojte se, že by prohlídka nebavila děti, pan mlynář právě jim přispůsobí svůj výklad a děti se určitě nenudí a ještě se dozví spoustu zajímavého. Po prohlídce mlýna se vydáme po modré značce na náměstí, kterému vévodí farní kostel sv. Jakuba. Z náměstí se vypravíme po červené značce směrem k hradu Veveří. Cesta dlouhá asi 5 km vede kolem Brněnské přehrady a okolní příroda je nádherná, zvláště na podzim, kdy hraje všemi barvami.

Hrad z ochozu
Hrad z ochozu
lupa

Hrad Veveří, i když je v rekonstrukci je pro veřejnost otevřen. Hrad je velice rozlehlý a tak jsme využili plánek hradu, který jsme dostali u vstupu a venkovní prostory, které jsou i moc pěkně popisovány na informačních tabulích jsme si důkladně prohlédli. Moc pěkný je celkový pohled na hrad z rekonstruovaného ochozu. Vnitřní prostory, které jsou již opraveny je možno si také prohlédnout.

Po prohlídce hradu jsme se ještě šli kouknout ke kostelíku Nanebevzetí Panny Marie, který s hradem bezprostředně sousedí.

Hrad z ochozu
Hrad z ochozu
lupa

Od hradu se vydáme opět po červené značce směrem k přístavišti brněnské lodní dopravy. Plavba lodí nazpět do Veverské Bítýšky je zvláště pro děti pěkným zážitkem, příroda kolem přehrady je kouzelná a i pohled na hrad Veveří z hladiny je moc pěkný. Po příjezdu lodi zpět do Veverské Bítýšky nás čeká ještě cesta zpět k mlýnu, kde si můžeme nechat zaparkované auto po celý den.

Jak a kde jsme se najedli a ubytovali?

Tipy na ubytování v okolí

Hradní most
Hradní most
lupa

Možnost najíst se je na hradě Veveří, kde je otevřeno občerstvení. Jinak kdo to vydrží až do konce bez jídla, může se nadlábnout ve Veverské Bítýšce, kde bylo otevřeno dost restaurací.

Co se nám nejvíce líbilo a co naopak ne?

Dceři se nejvíce líbila plavba lodí, nás dospělé nejvíce zaujal Jarošův válcový mlýn.

Ostatní informace

Mlýn: 60,- Kč, zlevněné 30,- Kč.

Hrad:vstup do hradního areálu 10,- Kč, zlevněné 5,- Kč, prohlídka interiérů 50,- Kč, zlevněné 25,- Kč.

Jízdné na lodi je podle tarifu brněnské lodní dopravy, my jsme zaplatili za dva dospělé a jedno dítě 114,- Kč.

Hrad Veveří je otevřen od dubna do října, lodní doprava by měla ukončit pro letošní rok provoz o víkendu 16.-17. října 2010.Další informace

Hodnocení:
neumístěno
Náročnost:
rodina s dětmi
Délka:
celodenní výlet (15-20 km)
Druh:
do přírody
Byli zde:
2 turisté
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Vyhledání vlakového spojení
Odkud:
Kam: Čebín
(vzdálenost od místa: 5.29 km)
Datum: Čas:

Diskuse k výletu U Brněnské přehrady

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace