Tříbarevné kolečko Kunratickým lesem

Tipy na výlet, Praha
Studánka
Studánka
lupa

Vážení přátelé Turistiky i turistiky,rád bych Vás pozval na vycházku Kunratickým lesem.Na počátek,který u stanice metra "C" Roztyly se dostanete metrem.Po vystoupání do vestibulu odbočte vpravo  a  když projdete pod tabulí Kunratický les,uvidíte rozcestník turistických značek.Vyražte po žluté.Ta Vás povede přírodní památkou Kunratický les.Za krátkou chvíli dojdete k Restauraci "Za větrem" a dále kolem rybníka Labuť Cesta bude kopírovat Kunratický potok a plot Thomayerovy nemocnice.Dalším orientačním bodem na trase je restaurace "Na tý louce zelený",od které dojdete k další Restauraci,tentokrát "U krále Václava".Možná to vypadá jako vycházka po hospodách,ale tahle je poslední.V tomto místě změňte barvu značky ze žluté na zelenou a kolem výběhu srnek pokračujte Kunratickým lesem dálekolem studánky a dětského hřiště.Přibližně 500 metrů od hřiště,bude zelená značka zatáčet ostře vlevo,ale Vy jděte vpravo po cyklostezce.Po 30 metrech narazíte na modrou značku.Orientačním bodem je zde památný strom.Zde jděte po modré vlevo a dojdete na okraj sídliště Chodov.Pokračujte po modré a dojdete kolem Velkého altánu zpět ke stanici metra Roztyly,odkud jste před 9 kilometry vycházeli.ZDRÁVI DOŠLI.

Kunratický les
Kunratický les
lupa

Především se vydáváte za krásnou přírodou,zpěvem ptáků a pokud budete mít štěstí uvidíte i zvěř.Tu,tedy srnky můžete vidět i ve výběhu u hájovny nedaleko restaurace "U krále Václava".Cestou potkáte i tabule NS a pro děti jsou zde krásná hšiště.

Svačinu jsem si nesl na zádech,ale Vy můžete využít služeb Restaurací Za větrem,Na tý louce zelený nebo U krále Václava

Podzimní příroda je nádherná,ale určitě sem vyražte v kteroukoliv roční dobu.Krásně je tu vždy.Velkou kaňkou,je neuvěřitelně špinavá voda Kunratického potoka.

Vstup je zdarma a bohužel je to vidět,protože návštěvníci se snaží uklízet své odpady leckde,přesto,že po trase jsou koše,které jsou pravidelně vyváženy
Další informace

Hodnocení:
neumístěno
Náročnost:
rodina s dětmi
Délka:
vycházka (do 6 km)
Druh:
do přírody, na kole
Byli zde:
2 turisté
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Nejlepší místa v okolí

Vyhledání vlakového spojení
Odkud:
Kam: Praha-Krč
(vzdálenost od místa: 2.27 km)
Datum: Čas:

Diskuse k výletu Tříbarevné kolečko Kunratickým lesem

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace