Tip na zimní výlet, výlet na víkend, ZOO Praha

Tipy na výlet, Praha
Kam a jak jedeme?

Plánek ZOO Praha
Plánek ZOO Praha
lupa

Oteplení, obleva na horách a sluníčko nás stáhlo ze sjezdovky a vyrazili jsem na výlet do pražské ZOO. Vydali jsme se autem a Praha byla bezvadně průjezdná. Zaparkovali jsme na jižním parkovišti, jen několik málo metrů od vchodu. Parkoviště nebylo moc odhrnuté od sněhu, ale aut zde bylo požehnaně. Cena za parkovné je 50,- Kč.

Základní informace o ZOO Praha:

- 6000 zvířat z celého světa

slon - zoo praha
slon - zoo praha
lupa

Pavilony: Africký dům a savana, Afrika zblízka, Čambal – pavilon gaviálů, Indonéská džungle, Pavilon Goril, Pavilon kočkovitých šelem a terárium, Pavilon velkých želv, Pavilon velkých savců a terárium, Pavilon tučňáků, Sečuán

Expoziční celky: Dětská zoo, Dravci, Horští kopytníci, Lachtani, Ostrov lemurů, Papouščí stezka, Pláně, Ptačí laguna, Ptačí svět, Vodní svět a opičí ostrovy, Severský les

Za čím jedeme?

Jak jsme se přesvědčili přímo v ZOO, sluníčko sem vytáhlo stovky rodin, stejně jako nás. Dětmi a kočárky se upravené cestičky plnily od desáté hodiny.

hroch, krmení, zoo praha
hroch, krmení, zoo praha
lupa

Jižním vchodem jsme se vydali vpravo, směr dravci. Najdete zde orla, káně nebo supa. Hned za dravci je pavilón tučňáků, včetně možnosti pozorování jejich divokých hrátek pod vodou. Vedle nich nejdete lachtany. Odtud jsem se šli do pavilonu velkých savců, kde zrovna probíhalo krmení hrochů. Ošetřovatel mu házel jablka, zelí a kupu dalších dobrot. Jeho zuby uváděli všechny přihlížející v úžas, viz foto.

Naše další kroky vedly přes pavilón želv do pavilonu goril. Malé gorilky jsou velice roztomilé, hrají si balóny a dalšími hračkami.

hroch, krmení, zoo praha
hroch, krmení, zoo praha
lupa

Další z navštívených pavilonů je ten s kočkovitými šelmami a teráriem. Je zde levhart, jaguár, několik tygrů nebo třeba anakonda, žijící společně s dalšími zvířaty. I zde probíhalo krmení a byl neopakovatelný zážitek. Bylo něco po 15:00.

hroch, krmení, zoo praha
hroch, krmení, zoo praha
lupa

Procházka po ZOO vám zabere celý den. V horní části ZOO najdete stovky dalších zvířat, jsou zde výběhy koňů, kiangů, psounů, velbloudů, bizonů, losů, sobů, ale i vlků, hyen, antilop a dalších.

Jak a kde jsme se najedli a ubytovali?

želvy v zimě, zoo praha
želvy v zimě, zoo praha
lupa

V zoo je několik rychlých občerstvení s posezením, ale i hezké Restaurace. Jsou zde i automaty s pamlsky a pitím. Pokud si s sebou vezmete své občerstvení z domova, můžete si je pohodlně sníst v piknik zóně - odpočinkovém, příjemném prostředí.

Co se nám nejvíce líbilo a co naopak ne?

Jelikož jsme byli v zoo s dětmi, tak největší úspěch měl dětský areál, dřevěné zvířátka (tygři, želva a další), tučňáci a lachtani, malé opičky a krmení hrochů.

Ostatní informace

Jelikož jsme byli v zoo s dětmi, tak největší úspěch měl dětský areál, dřevěné zvířátka (tygři, želva a další), tučňáci a lachtani, malé opičky a krmení hrochů.Další informace

neumístěno
Náročnost:
rodina s dětmi, romantika
Délka:
vycházka (do 6 km)
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Vyhledání vlakového spojení
Odkud:
Kam: Praha-Holešovice
(vzdálenost od místa: 1.35 km)
Datum: Čas:

Diskuse k výletu Tip na zimní výlet, výlet na víkend, ZOO Praha

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace