Tip na výlet - Krkonoše

Tipy na výlet, Krkonoše
Kam a jak jedeme?

V červenci jsem se svou rodinou strávil překrásnou dovolenou na rozhraní Jiz.hor a Krkonoš v Kořenově.

Za čím jedeme?

Harachov, Krkonoše
Harachov, Krkonoše
lupa

My jsme za dobu našeho pobytu absolvovali např. pěší výlet do Harrachova, což je cca 6 km a dále pak k Mumlavskému vodopádu a na Krakonošovu snídani, což je dalších 6 km. Celou cestu se jde podél řeky Mumlavy, která místy připomíná řeku Vydru na Šumavě. Dále můžete pokračovat třeba na Voseckou boudu. My, jelikož jsme byli s naší 10.letou dcerou, jsme se vraceli stejnou trasou a užili si pohled na řeku i z druhého směru po proudu. Po cestě můžete navštívit dvě občerstvovací stanice, obě u vodopádu. Těsně nad Harrachovem se můžete zastavit u dětského hřiště, u kterého jsou i infotabule KRNAP nebo o kus dále, kde je dětská stezka“ Liška“, s různými úkoly pro děti. Nad aut. nádražím v Harrachově, stojí ještě za prohlídku lesnická expozice KRNAP. Pokud toho ještě stejně jako my nemáte dost, doporučuji navštívit muzeum skla a ski a pivovar v jednom. Při prohlídce navštívíte také provoz sklárny, což je nezapomenutelný zážitek a místní restauraci dostanete pivo zadarmo. Jako výlet na další den mohu doporučit cestu vláčkem do Desné a potom dále pěšmo na Protrženou přehradu na Bílé Desné -6 km,což je také zážitek k nezaplacení. Zvláště poté, co si přečtete na místní infotabuli nebo v průvodci jak to vlastně tehdy bylo. Dále můžete pokračovat stejně jako my, směrem na Mariánskou horu 4,5 km. Zde pozor na restauraci Mariánka, nemají totiž rádi, když jim tam lezou cizí lidé. Dále už zbývá jenom cesta z kopečka zpět do Desné . Další , co mohu doporučit, je návštěva rozhledny Štěpánka, která je na kopci Hvězda přímo nad Kořenovem. V tuto dobu je v Kořenově absolutní klid a spousta volných pokojů, za velice příznivé ceny.A když vyjde počasí , tak není co řešit.

Jak a kde jsme se najedli a ubytovali?

Tipy na ubytování v okolí

Ubytováni jsme byli v penzionu Pohoda v Martinském údolí,kde je absolutní klid, neboť v okolí je jen jedna chata a dál už jen lesy. Cena ubytování byla také více než příznivá,úroveň naprosto bez chyby. Pokoje mají vlastní kuchyňský kout a za 200kč na osobu.

Co se nám nejvíce líbilo a co naopak ne?

Nejkrásnější je však okolí, kolem chaty teče řeka Jizera, do lesa skok a na túry neomezené možnosti.

Ostatní informace

Info o jednotlivých turistických cílech najdete na stránce http://www.turistika.cz/krkonose/mista.

Partner článku: Ubytování KrkonošeDalší informace

Hodnocení:
neumístěno
Náročnost:
rodina s dětmi
Délka:
putování (3-7 dnů)
Byl zde::
1 turista
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Vyhledání vlakového spojení
Odkud:
Kam: Kořenov
(vzdálenost od místa: 1.19 km)
Datum: Čas:

Diskuse k výletu Tip na výlet - Krkonoše

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace