Tip na pěší, cyklotúru nebo běžkotúru

Tipy na výlet, Šumava
černé jezero, šumava: černé jezero, šumava
černé jezero, šumava: černé jezero, šumava
lupa

Vážení přátelé Turistiky i turistiky,

tentokrát, se přesuneme na Šumavu. Naše túra, začíná na nádraží ve Špičáku, odkud se vydáme po značce směrem na Špičácké sedlo. Je to trochu víc do kopce, ale na dlouhou dobu posledního, neboť další cesta už se bude jen vlnit , případně klesat.Na Špičácké sedlo, můžeme rovněž dojet autobusem z Hojsovy Stráže nebo Železné Rudy, případně autem.

Ze Špičáckého sedla vyrážíme po pohodlné asfaltové lesní silničce po místním značení , směr Černé jezero. Cestou se budeme věnovat výhledům a také tabulím NS, na kterých se dozvíme o nejdelším tunelu/ bude přímo pod námi/, můžeme se dozvědět něco o Komárkově jedli, výhledech na Můstek a Brčálník, zhlédneme přečerpávací stanici , šumavskou morénu. Po cestě můžete také vidět , pusinkující se stromy , které jsme objevili nedaleko kamenného pomníčku./ jsou za zatáčkou napravo/. Po 4 km, dosáhneme pohodlně náš první cíl Černé jezero. Nespěchejte a dejte si zde pauzu, protože je tu krásný klid a také můžete nabrat energii na další putování.

Černé jezero je největší ze šumavských jezer a v minulosti nebylo jednoduché, se sem dostat. Dnes je to v pohodě a ještě se krásně projdete. Po pauze, pokračujeme dále po červené směr Stateček. Půjdeme kolem bývalé roty Pohraniční stráže , krásnou cestou lesem. Když se dostaneme do nejvyššího bodu cesty a počneme klesat, bude to už jen kousek k našemu dalšímu cíli - vodopádu Bílá Strž.Je trochu mimo cestu, ale vede k němu pohodlná cestička. Po nezbytném focení a lehkém odpočinku v nedalekém přístřešku, jdeme dále z kopečka na rozcestí Stateček pod Ostrým. Odtud stále dál z kopce, ale teď už po modré, až do obce Hamry. Zde se napojíme na silnici a po modré jdeme obcí .Po chvíli uhneme ze silnice a stále po modré , jdeme do mírného kopečka a pak lesem, až k nádraží Hojsova Stráž. Odtud jede vlak zpět do Špičáku nebo na druhou stranu na Plzeň.

Do Špičáku jede vlak až 17:13, směrem na Plzeň nebo dále na Prahu: Hoj.Stráž - 15:54---Plz--17:47--Plz--19:07--Pha 19:45 nebo Hojs.Stráž--17:14 --Plz-18: 56--Plz-19:07--Pha --20:45.Výlet měří cca 18 Km.

Přeji krásné počasí a zaručuji krásné zážitky z cesty romantickou přírodou Šumavy.

TOMÁŠ LUBOVSKÝDalší informace

neumístěno
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Diskuse k výletu Tip na pěší, cyklotúru nebo běžkotúru

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace