Telč a místní rybníky

Tipy na výlet, Českomoravská Vrchovina
Kam a jak jedeme?

Telčský rybník
Telčský rybník
lupa

O Telči jako malebném městečku v jižní části kraje Vysočina ví každý člověk spoustu. Město je proslulé především nádherným renesančním náměstím a zámkem. O čem se však už tolik nemluví, je skutečnost, že samotné náměstí je obklopeno 3 velkými rybníky (Štěpnický, Ulický a Staroměstský), které sami o sobě umocňují neopakovatelnou atmosféru města. Tyto rybníky přitom nejsou zdaleka jedinými, které se v okolí Telče nacházejí, z dalších můžeme jmenovat např. Roštejn a Velký a Malý pařezitý rybník.

Procházka kolem Telčského rybníka
Procházka kolem Telčského rybníka
lupa

Nyní se ovšem opět vraťme do samotného města. Prvním z rybníků ležících na toku Telčského potoka je Štěpnický rybník. Pojmenovaný je po místní čtvrti Štěpnice a mezi ostatními zaujímá výjimečné postavení, protože po samotném rybníku se může návštěvník města svést na loďce, kterou si může zapůjčit v půjčovně nacházející se v těsné blízkosti jedné z městských bran. Uprostřed samotného rybníka se nachází ostrov, který působí tak trochu jako džungle. Je na něj sice zakázán vstup, nicméně samotná projížďka kolem něho je velmi působivá.

Pohled na město Telč
Pohled na město Telč
lupa

Druhým z rybníků ve městě je Ulický rybník. Samotný rybník sice není tak zajímavý jako prvně jmenovaný, nicméně skutečnost, že zhruba v jeho polovině ho můžeme přejít po tzv. Belpské lávce (pojmenované po městečku Belp ve Švýcarsku, které je partnerským městem Telče) a z prostředka lávky můžete krmit kachny a ryby, kterých je tu skutečně mnoho, také není k zahození.

Pohled na město Telč
Pohled na město Telč
lupa

Třetím z telečských rybníků je Staroměstský rybník. Svojí rozlohou je největším, nicméně pro běžného turistu je tak trochu ukryt. Přitom procházka okolo něho může být také velmi příjemným zpestřením dne. Cestou můžeme vidět např. kostel sv. Anny, židovský hřbitov nebo skalní vyhlídku s názvem Čertovo kopýtko.

Za čím jedeme?

Poznáme Telč také z jiné stránky, než z pohledu UNESCO

Jak a kde jsme se najedli a ubytovali?

Na opravdu výbornou pizzu můžete zajít do místní Pizzerie, která se nachází přímo na Telčském náměstí. Je zde výběr z mnoha druhů pizz a obsluha je zde velmi příjemná

Co se nám nejvíce líbilo a co naopak ne?

Procházky okolo rybníků jsou ideální místo pro romantiku.

Ostatní informace

Více informací o městě telč naleznete na http://www.telc.cz/Další informace

Hodnocení:
neumístěno
Náročnost:
rodina s dětmi, romantika
Délka:
vycházka (do 6 km)
Druh:
do přírody
Byli zde:
4 turisté
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Vyhledání vlakového spojení
Odkud:
Kam: Telč
(vzdálenost od místa: 0.88 km)
Datum: Čas:

Diskuse k výletu Telč a místní rybníky

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace