Svárov, Málkova rozhledna

Tipy na výlet, Kladensko Rakovnicko
Kam a jak jedeme?

Tentokrát vyrazíme buď pěšky nebo na kole do lesa. Zhruba jeden kilometr v lese za Svárovem najdeme přírodní vyhlídku, které se říká Málkova rozhledna.

Za čím jedeme?

Je vidět až do Loděnice
Je vidět až do Loděnice
lupa

Pan František Málek dělal c.k. lesního správce zdejším lesům na počátku 20. století a byl natolik okouzlen výhledem na údolí potoka Kačáku a blízkou Loděnici, že zde nechal postavit rozhlednu. Ta vzala během let za své a donedávna sedával uchozený houbař, znavený pěší turista či odpočívající cyklista na velkých kamenech a kochal se úžasným pohledem do dáli. Před časem se objevila na vyhlídce bytelná dřevěná lavička a posezení se stalo ještě hezčím. Jen malý kousek (asi 700 m) odsud je památný strom, "Svárovská lípa", která ční nad lesem jako maják a je vidět již zdaleka.

Jak a kde jsme se najedli a ubytovali?

Oblíbená restaurace:-)))
Oblíbená restaurace:-)))
lupa

Místní restaurace nabízí jen to, co si sami přinesete, kávu v termosce či řízek s chlebem, ovšem prostředí je přímo luxusní: hudbu obstarávají ptáci, kolem voní smůla a případně houby, neruší vás žádný obtížný host u vedlejšího stolu. Pokud trváte na něčem s obsluhou, v restauraci ve Svárově dostanete za příznivou cenu porci, kterou nesníte. A pokud sem vyrazíte v létě či na podzim a jste milovníky hub, dostanete zde vynikající houbové speciality.

Co se nám nejvíce líbilo a co naopak ne?

Obří kameny
Obří kameny
lupa

Jednou z nevýhod této lokality je velmi kopcovitý terén, strmé stráně střídají hluboké strže. Pokud se nechcete držet jen velkých cest a chcete zde chodit stezkami a lesem, nesmíte být změkčilí lenoši:-)))

Ostatní informace

Cedule
Cedule
lupa

Ti, kdo by se chtěli podívat na Málkovu vyhlídku, možná by si měli pospíšit. Už i veverky na stromech si povídají o tom, že místní les chce koupit nejbohatší Čech, který v údolí potoka Kačáku (Loděnice) staví cosi obrovského. Pokud se tak stane, můžete obdivovat v budoucnu aspoň přiložené fotografie...Další informace

Hodnocení:
neumístěno
Náročnost:
rodina s dětmi, romantika
Délka:
vycházka (do 6 km)
Druh:
do přírody, na kole
Byl zde::
1 turista
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Vyhledání vlakového spojení
Odkud:
Kam: Pavlov
(vzdálenost od místa: 3.82 km)
Datum: Čas:

Diskuse k výletu Svárov, Málkova rozhledna

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace