Stezka Viléma z Pernštejna

Tipy na výlet, Pardubicko
Kam a jak jedeme?

Pardubice - zámek
Pardubice - zámek
lupa

Jedeme do Pardubic, metropole stejnojmenného kraje. Jdeme do jeho historického jádra města, kudy vede vycházková trasa. Cestovali jsme vlakem z Brna. Pardubice leží na trase mezinárodních rychlíků a jsou dobře dostupné ze všech částí ČR.

Za čím jedeme?

Kostel sv. Bartoloměje
Kostel sv. Bartoloměje
lupa

Navštívíme jednu z nejkrásnějším památkových rezervací u nás s řadou významých kulturních památek, které jsou propojeny do vycházkového okruhu nazvaného po významné osobnosti Pardubic a to Vilému z Pernštejna. Okruh má celkem 10 informačních míst a je dlouhý asi 2,5 km.

Jak a kde jsme se najedli a ubytovali?

Tipy na ubytování v okolí

zámek - vstupmí brána
zámek - vstupmí brána
lupa

Co se týče ubytování je jich v Pardubicích nepřeberná škála, od levných a přitom kvalitních ubytoven turistického typu až několikahvězdičkvé hotely. Velice podrobné informace získáme ve zdejším turistickém informačním centru, které se nachází v objektu Zelené brány, kde náš vycházkový okruh začíná. Na samotné trase je stravovacích zařízení hned několik, ať je to Černý Orel, U Bílého koníčka, nebo Bazalka. Je zde i cukrárna, čajovna a bistro.

Co se nám nejvíce líbilo a co naopak ne?

měšťanské domy
měšťanské domy
lupa

Největším zážitkem je bezpochyby návštěva zdejšího zámku a zámeckého parku. Překrásné je i Pernštýnské náměstí s dominantní radnicí a měšťanskými domy. Ale i ostatní uličky historického jádra města mají svůj půvab.

Ostatní informace

dům u Jonáše
dům u Jonáše
lupa

Vstupné běžné cenové relace se vybírá na zámku, kde jsou stálé expozice Východočeského muzea, v domě U Jonáše, kde je umístěna Východočeská galerie a na vyhlídkové věži Zelené brány. Tak jako v jiných objektech tohoto typu je pondělí zavíracím dnem.

Na výlet vlakem

Nejbližší železniční stanicí je pardubické nádraží, odkud je to na začátek vycházkového okruhu asi 15 minut chůze.Další informace

Hodnocení:
1908. místo
Náročnost:
rodina s dětmi, romantika
Druh:
za kulturou, do přírody
Byli zde:
2 turisté
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Vyhledání vlakového spojení
Odkud:
Kam: Pardubice-Pardubičky
(vzdálenost od místa: 1.3 km)
Datum: Čas:

Diskuse k výletu Stezka Viléma z Pernštejna

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace