Skanzen Strážnice – za historií Slovácka do přírody

Tipy na výlet, Slovácko
Skanzen Strážnice
Skanzen Strážnice
lupa

Když se vysloví pojem muzeum vesnice jihovýchodní Moravy, nejspíše si představíte historickou budovu na vesnici s různými artefakty, u které se dveře příliš netrhnou, a za nimi čeká usínající paní u okénka na výdej lístků. Nicméně u Skanzenu Strážnice s touto představou budete velmi daleko od pravdy a dále se dozvíte proč.

Muzeum vesnice jihovýchodní Moravy, či skanzen Strážnice, je uměle vybudovaná vesnice, která byla modelována navážkami a zelení tak, aby dokonale ztvárnila původní prostředí.

Skanzen Strážnice
Skanzen Strážnice
lupa

Povedlo se to do takové míry, že oko návštěvníka stěží rozpozná historický artefakt od uměle vytvořeného. Skanzen Strážnice je unikátní "přehlídkou" lidového stavitelství jednotlivých oblastí Slovácka. Je rozčleněn do areálů symbolizujících různorodost architektury jednotlivých regionů. Ačkoliv se prvotní nápad na zřízení takového muzea vyskytl již na počátku 20. století, s výstavbou ve Strážnici se začalo teprve v roce 1973. Od roku 1981 můžete navštívit areál Moravských Kopanic, luhačovického Zálesí, Horňácka, technických vodních staveb, vinohradnický areál a také areál lučního hospodářství.

Vinařská expozice – jediná svého druhu u nás
Přírodní muzeum nabízí také expozice, které pojednávají o životě a bydlení lidí jak v horských oblastech Slovácka, tak v úrodné části Pomoraví, kde se pěstovala réva vinná. Vinařská expozice je však jediná svého druhu u nás, protože zde můžete shlédnout ukázku vinohradnických staveb, jakými jsou seníky, vinohradnické sklepy a búdy. Také zde naleznete různá zařízení k výrobě vína a vinohrad reprezentující pěstování vína od nejstarších dob až po současnost. Váš obdiv si jistě zaslouží i vstupní budova do muzea pocházející z roku 1612. Byla přestavěna v barokním slohu a původně sloužila jako panský pivovar. Nyní plní funkci zázemí pro návštěvníky. Muzeum má otevřeno od května do října kromě pondělí každý den.

Více o vinařské zajímavosti na www.skanzen.nulk.cz a více o vinařských zajímavostech na www.vinazmoravy.cz.Další informace

Hodnocení:
neumístěno
Druh:
vinařská turistika
Bylo zde:
6 turistů
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Vyhledání vlakového spojení
Odkud:
Kam: Strážnice
(vzdálenost od místa: 0.48 km)
Datum: Čas:

Diskuse k výletu Skanzen Strážnice – za historií Slovácka do přírody

17.05.2015 10:39
moc pěkné

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Sledovat diskusi e-mailem
Váš email:
Sledování můžete kdykoliv zrušit jedním kliknutím.
Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace