Simply Wine: Víno, které léčí mysl

Tipy na výlet, Lednicko - Valtický areál
lupa

Chcete zapomenout na všední starosti a soustředit své smysly jen a jen na kvalitní moravské víno? Pak vám bude sympatické heslo „Simply Wine“, které zdomácnělo ve vinařství Jakuba Šamšuly. Až budete na Moravě, nezapomeňte se zde zastavit, určitě nebudete litovat.

lupa

Vinařství Jakuba Šamšuly se nachází v Čejkovicích ve velkopavlovické vinařské podoblasti, a právě pro svou filozofii harmonie mysli je široce vyhledávané českými i zahraničními turisty. Velkopavlovicko je proslulé kvalitními červenými a bílými víny s typickou pevnou minerální kyselinkou a jedinečným aroma. K vysoké kvalitě vín výrazně přispívá příznivé půdní podloží.

lupa

Na co se můžete v Čejkovicích těšit?
Jakub Šamšula vinařství se specializuje na výrobu limitovaných edic, zejména bílých přívlastkových vín exkluzivní kvality, které pocházejí z redukovaných sklizní hroznů převážně z vlastních vinic. Nejvíce pozornosti je věnováno přípravě suchých vín, jež vynikají svou jemností a čistotou chutě.

lupa

„Vinařství je pro nás posláním a každodenní výzvou, věnujeme se mu s plným nasazením a jen ty nejlepší hrozny, které nám příroda dovolí sklidit, přetváříme ve víno, se kterým se Vám dostává do rukou ztělesněná práce ve vinici a sklepě. Vychutnejte si vzácný okamžik souznění s vinařem, vinicí a vinařskou tradicí Čejkovic,“ řekl Jakub Šamšula, majitel vinařství.

lupa

Vinařství si zakládá na pečlivém obhospodařování vlastních vinic, aby získalo dokonale vyzrálý hrozen, který je základem pro výrobu kvalitního vína. I přesto, že Jakub Šamšula nepochází z tradiční vinařské rodiny, tak dokázal obstát ve velké konkurenci a dnes představuje významnou ikonu ve svém oboru. Jeho vína obdržela prestižní ocenění v Salonu vín ČR.

A jaké skvosty vám vinařství odhalí?
Z bílých vín stojí za to ochutnat například Rulandské šedé, Ryzlink rýnský a Chardonnay. Z červených se nechte zlákat Rulandským modrým a Cabernetem Sauvignon. Vína lze ochutnávat na předem domluvené degustaci, ke které si můžete objednat tradiční gurmánské speciality.

Více o vinařství naleznete na webových stránkách www.samsula.cz a více o moravských a českých vínech na www.vinazmoravy.cz.Další informace

neumístěno
Druh:
vinařská turistika
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Vyhledání vlakového spojení
Odkud:
Kam: Čejč
(vzdálenost od místa: 4.06 km)
Datum: Čas:

Diskuse k výletu Simply Wine: Víno, které léčí mysl

Víno Mutěnice
20.07.2016 12:55

Rebeka
Já se občas projedu vyléčit do Mutěnic. Mají tam chutná sudová vína, které si ráda ochutnávám. Navíc moc hezká příroda, možnosti procházky, atd. Je to fajn.

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Sledovat diskusi e-mailem
Váš email:
Sledování můžete kdykoliv zrušit jedním kliknutím.
Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace