Šiklův mlýn - westernové městečko

Tipy na výlet, Českomoravská Vrchovina
Kam a jak jedeme?

Z obce Zvole se přes Blažkov můžeme vydat do Šiklova mlýna, kde najdeme největší přírodní zábavní areál u nás - westernové městečko.

Za čím jedeme?

Westernové městečko
Westernové městečko
lupa

Westernové městečko Šiklův mlýn je největší přírodní zábavní areál v ČR. Kombinace kvalitního ubytování, zábavy a krásné přírody z něj dělá unikátní ráj pro rodinnou dovolenou s dětmi. V areálu probíhají denně mimo pondělí atraktivní westernová vystoupení, lze si ovšem užít také adrenalinové zábavy ve stylu Military & Off-Road, využít přírodní koupaliště nebo vyjížďky na koních či dostavníkem.

Aby byl Váš zážitek skutečně autentický, máte možnost si zapůjčit dobové kostýmy, které Vám pak umožní lépe vstřebat atmosféru Divokého západu.

Westernové městečko
Westernové městečko
lupa

Při návštěvě areálu máte mnoho možností, jak si na vlastní kůži vyzkoušet některé z westernových disciplín, například rýžování zlata, střelbu z luku nebo svezení na koni. atrakce jsou v provozu po dobu letní sezony denně mimo pondělků, zpravidla od 10:00 do 18:00 hod, závislosti na počasí. Časy mohou být přizpůsobeny programu.

Vláček Union Pacific

Hotel
Hotel
lupa

Oblíbená atrakce nejen pro děti. Okružní jízda vláčkem Union Pacific po Westernovém městečku je příjemným odpočinkem a zpestřením pobytu. V areálu také najdete maketu vlaku s funkčním modelem a replikami budov Westernového městečka.

Lukostřelba

Hotel
Hotel
lupa

U stanoviště lukostřelby máte jedinečnou možnost vyzkoušet si střelbu z luku a zjistit, že skolit bizona není zase tak jednoduché jak se na první Pohled zdá. Obyvatelé Westernového městečka Vám ovšem rádi poradí a ukáží jak na to.

Rýžování zlata

lupa

Jak těžké bylo vydělat si na živobytí rýžováním zlata si můžete sami vyzkoušet ve zlatokopecké osadě. Místní zlatokop Vás s tímto způsobem práce více seznámí a poradí jak na to a možná si vyrýžujete i nějaký ten valounek.

Jízda na koni

jízda na elektrickém býkovi
jízda na elektrickém býkovi
lupa

Atrakce vhodná zejména pro nejmenší návštěvníky. Zde máte možnost více se seznámit s nepostradatelným pomocníkem a čtyřnohým přítelem všech kovbojů a indiánů. Svezení na koni Vám umožní nahlédnout do duše těchto krásných zvířat i když jste na nich nikdy dříve neseděli.

Hod tomahawkem

jízda na elektrickém býkovi
jízda na elektrickém býkovi
lupa

Disciplína vhodná pro velké a silné indiány. Tomahawk je stará indiánská zbraň připomínající sekeru. Spolu s ochranným štítem sloužila indiánům k vlastní obraně. Čepel bývala zpravidla z kamene a proto býval tomahawk velmi těžký. Zahrajte si i Vy chvíli na indiány a vyzkoušejte, jak těžké bylo se s touto zbraní ubránit.

Megatrampolína

lupa

I přes skutečnost, že trampolína nepatří přímo k westernovým disciplínám, je oblíbenou atrakcí především pro malé děti. Zatím, co si zde děti vybijí svoji nadbytečnou energii, jejich dospělý doprovod ji může naopak získat v některém baru či občerstvení.

Jak a kde jsme se najedli a ubytovali?

Westernové městečko nabízí širokou škálu možností ubytování od stanového campu až po tříhvězdičkový hotel.

lupa

Hotel Colorado Grand*** leží uprostřed největšího přírodního zábavního areálu v ČR - Westernového městečka Šiklův mlýn. Jeho poloha je situována na skále nad samotným městečkem. Hotel je projektován v mexickém stylu, aby charakterově zapadl do celého areálu.

Depandance Colorado Grand s klasifikací dvouhvězdičkového penzionu, doplňuje nabídku ubytování ve Westernovém městečku.

Možnost ubytování ve vlastním stanu, karavanu, tee-pee či dřevěné chatce.

lupa

Dřevěné chaty jsou vhodné jak pro rodinnou rekreaci tak i pro organizované pobyty, školní výlety, školy v přírodě. Celková kapacita je 40 lůžek v 10 chatkách. Sociální zařízení je společné. Každá chatka má svoji terasu, el. přívod i místo k zaparkování auta v těsné blízkosti.

Co se nám nejvíce líbilo a co naopak ne?

Ve westernovým městečku se mi moc líbilo hlavně akční divadlo, westernová show a na závěr byl připraven ohňostroj.

Ostatní informace

lupa

Letní prázdniny jsou hlavní sezonou pro Westernové městečko. Od prvního do posledního prázdninového dne je areál otevřen NON-STOP. Program probíhá denně kromě pondělí a vrcholí každou sobotu mimořádnou akcí.

Parkovné

Osobní automobil: 30,- Kč / den

Vstupné

Typ vstupenky (út - ne) prodejní cena sleva

ušetříte

Základní vstupné (všichni)

180 Kč

0%


Děti 4-12 let, důchodci nad 60 let

90 Kč

50%

90 Kč

Děti do 4 let, důchodci nad 70 let

0 Kč

100%

180 Kč

Rodina 2 dospělí + 2 děti 4-12 let

432 Kč

20%

108 Kč

Cyklisti

90 Kč

50%

90 Kč

ZTP, doprovod ZTP/P

90 Kč

50%

90 Kč

ZTP/P

0 Kč

100%

180 Kč

Pes

20 KčPondělí (bez programu) všichni

50 Kčlupa

Vstupné zahrnuje vstup do areálu, program na městečku, tři různá představení v přírodním amfiteátru, mimořádný program - koncerty, noční show, rodeo apod.
(v případě mimořádné sobotní akce mohou být z časových důvodů představení jen dvě nebo naopak čtyři)

MIMOŘÁDNÉ AKCE

lupa

Celé léto se ve Westernovém městečku konají mimořádné víkendové akce. Denní program je doplněn o atraktivní show v různých stylech. K těm nejpopulárnějším patří určitě velké Rodeo, Noční ohňová show, Mexické dny...
Další informace

Hodnocení:
1782. místo
Náročnost:
rodina s dětmi, romantika
Délka:
celodenní výlet (15-20 km)
Druh:
za kulturou, za sportem, do přírody
Bylo zde:
19 turistů
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Vyhledání vlakového spojení
Odkud:
Kam: Rožná
(vzdálenost od místa: 4.29 km)
Datum: Čas:

Diskuse k výletu Šiklův mlýn - westernové městečko

26.05.2012 11:35
http://celestina.blog.cz/0907/kovbojem-snadno-a-rychle-a-draho-foto
15.05.2014 15:01
15.05.2014 15:01
05.07.2014 09:40

celodenní zábava a tahač peněz pro rodinu s dětmi

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Sledovat diskusi e-mailem
Váš email:
Sledování můžete kdykoliv zrušit jedním kliknutím.
Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace