Rybí dům v Chotěbuzi

Tipy na výlet, Moravskoslezské Beskydy
Kam a jak jedeme?

Chcete si užít legraci, být v přírodě a ještě se dobře najíst? Pak se vydejte do Chotěbuzi. Dojedete ze všech stran, jak jsem již psala v příspěvku o Archeoparku.

Za čím jedeme?

Rybí dům
Rybí dům
lupa

Chceme si prohlédnout Archeopark, ale nemůžeme pominout Rybí dům. Od vlakového nádraží je to asi půl kilometru a na cestu se ptát nemusíme. Již z dálky je vidět zajímavá stavba, u které jsou dřevěné sochy a jezírko se zlatými rybkami. Protože je ještě brzo a je zavřeno, jen procházíme kolem a jdeme na prohlídku Archeoparku. Po prohlídce se vracíme zpět k Rybímu domu. Spoustu legrace si můžete užít při rybolovu pstruhů. Kdo nemá štěstí, nebo chytat nechce, může si ryby koupit v místní prodejně. Děti si mohou zaskákat na trampolíně nebo se vydovádět na dětských atrakcích. Hlavním lákadlem jsou ale obří akvária. A jdeme na prohlídku. V akváriích jsou nejen akvarijní ryby (sumečci, skaláry atd), ale i jeseter, lín, sumec, rejnok, viza a mnoho dalších Známých i neznámých ryb. Akvária jsou ve dvou podlažích. Je to opravdu nádhera. Jezdí sem na prohlídku dokonce i ze zahraničí. A co nakonec? No přece jdeme na oběd, na rybí speciality.

Jak a kde jsme se najedli a ubytovali?

Tipy na ubytování v okolí

akvárium
akvárium
lupa

Na oběd jsme si dali krevety s bagetou a candáta v sýrové omáčce. Nechala jsem si poradit, aby v rybě nebyly kosti. Jídlo bylo výborné a určitě si tam ještě zajedeme. Jen si musíte vzít trochu více peněz, ryby jsou drahé a není to meníčko.

Co se nám nejvíce líbilo a co naopak ne?

Ryby, ryby, ryby nejen ty v akvárii, ale i ty na talíři.

Ostatní informace

V pondělky je celý areál uzavřen. ÚT-NE je otevřeno od 10-18 hod. Lov pstruhů - doba a cena na fotografii.

Vstupné na akvária dospělí 40,- Kč děti 20,-KčDalší informace

Hodnocení:
neumístěno
Náročnost:
rodina s dětmi
Délka:
vycházka (do 6 km)
Druh:
do přírody
Byli zde:
2 turisté
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Vyhledání vlakového spojení
Odkud:
Kam: Chotěbuz
(vzdálenost od místa: 1.98 km)
Datum: Čas:

Diskuse k výletu Rybí dům v Chotěbuzi

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace