Rozhledna Zdenička na Kroměřížsku

Tipy na výlet, Střední Morava - Haná
Kam a jak jedeme?

lupa

Dnešní výlet nás zavede na Zdounecko, ležící přbližně 15 km od Kroměříže. Do Zdounek se můžeme dostat po železnici a to místní lokálkou Kroměříž - Zborovice nebo méně romantickým autobusovým spojem Kroměříž - Koryčany, s vysednutím ve Zdounkách.

Za čím jedeme?

lupa

Nedaleko Zdounek nad obcí Těšánky se nachází od března 2012 nová turistická zajímavost regionu a to dřevěná třípatrová rozhledna, nazvaná Zdenička. Z ochozu rozhledny ve výšce 12 m se nabízí nádherné výhledy na panoráma Chřibů, od Bunče až ke Střílkám.

lupa

Nebo na opačné straně pohledy na Litenčickou pahorkatinu, se zdislavickým zámkem na jejím úpatí. K vyhlídkové věži se dostaneme po polních cestách, značených jako hypostezky a sjízdných buď na koních nebo na horských kolech.

Jak a kde jsme se najedli a ubytovali?

lupa

Na zpáteční cestě směrem na Kroměříž se můžeme občerstvit ve Zdounkách v restauraci Ve Dvoře, případně Atrium. Vracíme-li se autem přes Morkovice-Slížany, tak doporučuji zastavení v Restauraci a Penzionu Bernard Morkovice.

Co se nám nejvíce líbilo a co naopak ne?

lupa

Rohledna Zdenička stojí na návrší obklopena pastvinami a nově vysázenými ovocnými sady (vysázeno bylo přes 9 000 ovocných stromků). Sady i pastviny jsou majetkem firmy Grunt Těšánky s.r.o., vlastnící rekreační dvůr v obci Těšánky vzdálené 2 km od Zdounek a nabízející hypoturistiku (možnost zapůjčení koní k vyjížďkám).

Ostatní informace

lupa

Vyhlídka na Zdeničce je volně přístupná. Rozhledna byla postavena MAS Hříběcí hory o.s. a financována z prostředků Programu rozvoje venkova LEADER v rámci projektu Po formanských cestách. Kromě rozhledny bylo z dotačních prostředků podporováno i vybudování hypostezek včetně značení, odpočívadel a úvazišť pro koně.Další informace

neumístěno
Náročnost:
rodina s dětmi
Délka:
vycházka (do 6 km)
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Vyhledání vlakového spojení
Odkud:
Kam: Zdounky
(vzdálenost od místa: 3.02 km)
Datum: Čas:

Diskuse k výletu Rozhledna Zdenička na Kroměřížsku

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace