Rozhledna Kožová hora u Kladna

Tipy na výlet, Kladensko Rakovnicko
Kam a jak jedeme?

Rozhledna Kožová hora u Kladna
Rozhledna Kožová hora u Kladna
lupa

Kožová hora, lidově Kožovka, je skalnaté návrší, jihozápadně od Kladna, porostlé vysokými smrky, borovicemi a břízami. Je nejvyšším bodem celého mírně zvlněného okolí, i když se zvedá do výšky pouhých 456 metrů nad mořem. Stojí zde výletní restaurace s 23 metrů vysokou vyhlídkovou věží se zaskleným ochozem a impozantním výhledem. Východním směrem máte jako na dlani ruzyňské letiště, jižním směrem je nádherný výhled na zvlněnou krajinu Berounska. Při pohledu na západ uvidíte rovinu se siluetou jedné z hald kladenských dolů. Severně za hradbou lesa je výhled na Kladno s typickou siluetou jeho šesti věžových domů z padesátých let. Na severním horizontu spatříte krásný český bochník hory Říp a možná i Milešovku. Budete-li mít štěstí a uvidíte na obzoru za Českým středohořím i hradbu hraničních Lužických a Jizerských hor.

Vlakem: Dojedete na zastávku Kladno (ne Kladno Město!) – Praha Masarykovo nádraží přes: Bubny, Dejvice, Veleslavín, Ruzyně a dále přes Hostivice, Jeneč, Pavlov, Unhošť (či spěšným spojem, který některé ze zastávek vynechává). Pak budete pokračovat pěšky, jihozápadním směrem, asi 1,5 km po silnici č. 118.

Autem: Vyjedete-li z centra Prahy po karlovarské silnici (E 48 – R6), uvidíte asi po 30 km jízdy, po pravé ruce zalesněnou vyvýšeninu s věžičkou rozhledny na jejím vrcholku. Příjezd k rozhledně je ze silnice č. 118 Kladno – Braškov.

Za čím jedeme?

Na rozhledně
Na rozhledně
lupa

Toto místo si občané Kladna a okolí oblíbili již v 19. století a často sem mířili na Nedělní procházky. Rozhlednu vyprojektoval roku 1929 architekt Jaroslav Beránek a stavba byla svěřena místnímu staviteli Vilému Procházkovi. Chata s rozhlednou byla slavnostně otevřena 11.května 1930. Po roce 1948 byla odebrána kluby českých turistů, ale naštěstí dodnes slouží svému účelu. Rozhledna je přístupná zdarma v provozní době restaurace, tedy v sezóně od 11 do 23 hodin, v zimním období je rozhledna zavřená. Pokud vystoupáte po stojedenatřiceti schodech, stanete na kryté vyhlídkové plošině. V dálce je vidět Říp, působivé kopce Českého středohoří a samozřejmě i Kladno.

Jak a kde jsme se najedli a ubytovali?

Tipy na ubytování v okolí

Přímo v restauraci pod rozhlednou. V létě využijete venkovní posezení a děti si pohrají na kolotoči či houpačkách ve vašem dohledu.

Co se nám nejvíce líbilo a co naopak ne?

Ten výhled, přeci… :- )

Ostatní informace

přístup - celoročně v době provozu restauraceDalší informace

Hodnocení:
neumístěno
Náročnost:
rodina s dětmi
Druh:
do přírody
Byli zde:
3 turisté
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Vyhledání vlakového spojení
Odkud:
Kam: Kladno-Ostrovec
(vzdálenost od místa: 1.17 km)
Datum: Čas:

Diskuse k výletu Rozhledna Kožová hora u Kladna

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace